Znany blogger o jednorożeckim jednorożcu. Pomnik mitycznego stwora podbija internet.

Kamil Fejfer to założyciel profilu Epicentra Dziwności, przedstawiającego nietypowe miejsca w kraju.  Znajduje je, wpisując w Mapach Google “omijaj autostrady” i dzięki temu trafia do Polski powiatowej. W ten sposób na profilu, o którego sławie donosi Onet Wakacje, opisano m.in. drogę “Różowych Słupów” w powiecie przasnyskim, ale w najwyższe osłupienie wprawił autora jednorożecki pomnik jednorożca, który zebrał masę pozytywnych komentarzy.

 

Jak donosi Noizz.pl, Epicentra Dziwności, to profile na Instagramie i Facebooku, na którym bloger pokazuje “kundelki przestrzeni”, kurioza architektury, miejsca w jakiś sposób nostalgiczne i niecodzienne oraz takie, które wydają mu się absurdalne.

Projekt powstał jako najszczerszy przejaw ekscytacji dziwnościami. Zbaczając z głównych szlaków, blogger trafia na absolutne kurioza, do których możemy zaliczyć np. hotel przy cmentarzu. Osobny wpis poświęcił pomnikowi jednorożca, stojącemu w centrum podprzasnyskiej gminy. Poczytajmy!

“Jak się pojedzie dalej szosą, przy której stoją różowe słupy wysokiego napięcia, to po kilkunastu kilometrach dojedzie się do miejscowości Jednorożec, gdzie w centrum, na rondzie stoi pomnik jednorożca. I można byłoby toczyć bekę, że jednorożec ryjek wyrzeźbiony ma nietęgo, stoi pośród skalniaka rodem z późnych najntisów, obok nieczynnej hurtowni materiałów produkcji rolnej i jest to jednorożec na jakiego nas stać. Ale ja myślę, że to nie tak.

Pamiętam stare zdjęcie bardzo młodego jeszcze Michała Szpaka. Chłopak stał w tym swoim glamowym outficie na balkonie, w zwykłym bloku, w zwykłym polskim mieście, gdzieś w tle suszyło się pranie i sterczały anteny satelitarne, a ludzie naprzeciwko palili fajki. Szpak był ponad to, nosił głowę wysoko, jak Andy Durfesne ze Skazanych na Shawshank.

I ten jednorożec jest Michałem Szpakiem siermięgi rondowych narodowych bohaterów, papieży centrów małych i większych miast. Takich symboli trzeba nam trochę więcej. Cześć i chwała powiatowym jednorożcom!” – czytamy na profilu Epiecentra dziwości.

 

Poniżej znalazło się kilkadziesiąt, w większości, pozytywnych komentarzy.

“Fajny jest! Zwłaszcza na tle polskiej pomnikozy z bardzo poważnymi autorytetami” – pisze internautka.

“W nocy strzela laserami z kopytek” – komentuje czytelnik, prezentując zdjęcie pomnika na tle latarni.

“Zakochałam się w tym pomniku, brakuje tylko takiej pelerynki z tyłu”- czytamy w innym wpisie.

 

I tak oto, wśród polskich osobliwości znalazł się pomnik jednorożca, który sprawia mnóstwo uciechy nie tylko mieszkańcom naszych stron i przyjezdnym, ale także bloggerowi, który podzielił się nią ze swoimi czytelnikami.

Jedno jest pewne. Jednorożec, stojący w centrum wsi od 2016 r., jest jedyny w swoim rodzaju i staje się marką samą w sobie, niosąc gminie zasłużony “fejm”. Kto raz zagościł w Jednorożcu, nigdy już tej nazwy nie zapomni. Teraz mityczny stwór zyskuje sławę w internecie.

M. Jabłońska


 

guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Małgorzata
Małgorzata
9 miesięcy temu

Jestem bardzo dumna z nazwy naszej miejscowości /jedynej w Polsce /, a jeszcze bardziej z naszego Jednorożca.No kto może pochwalić się, że na codzien mija się z Jednorozcem… A my go poprostu mamy.

lolo
lolo
9 miesięcy temu

Popieram! Potem na trasie kolejna postać “Baba Jaga ” …! Gmina z poczuciem humoru i pomysłami. Duma i usmiech z pozytywów naszej miejscowosci