Znamy zwycięzców konkursu na realizację zadań miasta Przasnysz z zakresu kultury i sportu.

Rozstrzygnięto konkurs ofert na realizację zadań publicznych miasta z zakresu kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego oraz upowszechniania kultury fizycznej i sportu. Środki na te dwie kategorie zadań popłyną do: Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Przasnyskiej (kultura) oraz do AMK Rzemieślnik (sport).

 

Rajdowe Kryterium “Orlika” zostanie zrealizowane przez Auto Moto Klub Rzemieślnik w ramach krzewienia kultury fizycznej i sportu. Miasto wesprze to zadanie kwotą 26 400 zł.

Beneficjentem środków na zadanie z zakresu kultury jest Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Przasnyskiej, które otrzyma 4,5 tys. zł wsparcia na wykonanie tablicy pamiątkowej poświęconej płk Adamowi Kocowi.

Przypomnijmy, że TPZP planuje upamiętnić również inne ważne dla regionu postaci, dlatego prowadzi zbiórkę funduszy na pamiątkową tablicę, poświęconą Żołnierzom Wojska Polskiego, Synom Ziemi Przasnyskiej, odznaczonym Krzyżem Srebrnym Orderu Virtuti Militari za bohaterstwo w Wojnie Bolszewickiej.

Na upamiętnienie czekają Adam Bartosiewicz, Ryszard Białoszewski, Andrzej Bieńkowski, Władysław Dzieliński, Stanisław Królicki, Kazimierz Szrejter oraz Faustyn Zdrojewski.

Aby zrealizować to przedsięwzięcie, TPZP zwraca się z apelem do mieszkańców powiatu przasnyskiego o datki. Można je wpłacać na konto TPZP (06-300 Przasnysz ul. Joselewicza 10): 48 8924 0007 0000 1081 2001 0001

Sylwetki żołnierzy można poznać tu:

TPZP zwraca się z apelem do mieszkańców o datki na tablicę upamiętniającą żołnierzy.

 

M. Jabłońska


 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments