Znamy wyniki V edycji Budżetu Obywatelskiego Miasta Przasnysz.

Znamy już pomysły przasnyszanek i przasnyszan, które zostaną zrealizowane dzięki V edycji Budżetu Obywatelskiego. Z 12 projektów poddanych pod głosowanie, do realizacji w 2021 roku trafi aż 7.

 

W tegorocznym głosowaniu udział wzięło 1077 osób. Podobnie jak w roku ubiegłym, głosy mogli oddawać wszyscy mieszkańcy miasta, niezależnie od wieku. W sumie głosów elektronicznych mieszkańcy Przasnysza oddali 1039, a papierowych 38.

Najwięcej głosów, bo aż 467, mieszkańcy oddali na projekt pod nazwą „Ryby nie tylko na niby – akwarium morskie w Jedynce”, drugie miejsce zajął projekt pn. „Dbamy o bezpieczeństwo naszych dzieci i wszystkich użytkowników w ruchu drogowym” (439 głosów). Na trzecim miejscu z liczbą 416 głosów znalazł się projekt pn. „Poprawa infrastruktury i dostępności placu zabaw przy Szkole Podstawowej nr 3”.

W ramach V edycji zostaną zrealizowane ponadto następujące projekty: “Sensoryka dla Smyka”, „Kino plenerowe w Przasnyszu”, „Zakup i montaż stojaków rowerowych na terenie miasta Przasnysz” oraz „Świąteczny Przasnysz – iluminacje głównych ulic w Przasnyszu”.

Najchętniej w głosowaniu brali udział mieszkańcy w przedziale wiekowym 36-49 (33,7 %) oraz do lat 25 (18,9%).


 

Źródło UM Przasnysz
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments