Znamy wszystkich laureatów konkursu „Dietka Radnego”

Michał Wiśnicki i Mateusz Piórkowski, radni miasta i gminy Chorzele, w październiku ogłosili drugą edycję konkursu grantowego „Dietka Radnego”. Właśnie poznaliśmy laureatów.

 

W ramach „Dietki Radnego” obaj panowie przekazali do głównej puli po 1500 złotych. Pieniądze następnie trafiły jako minigrant do aktywnych grup, organizacji lub osób fizycznych z gminy Chorzele.

W piątek, 19 listopada został ujawniony pierwszy laureat konkursu „Dietka Radnego”. Kwota 1500 złotych trafiła do chorzelskich strażaków.

W kolejnych dniach odsłonięto wszystkie karty i poznaliśmy pozostałych laureatów.

 

Środki finansowe trafią do klasy IV z Publicznej Szkoły Podstawowej im. o. Honoriusza Kowalczyka w Duczyminie na sfinansowanie akcji pod nazwą #MniejPlastiku (w kwocie 500 złotych) oraz Rady Rodziców na organizację nasadzeń zieleni ogrodowej na terenie przyszkolnym (kwota 700 złotych).

– Pierwszy z pomysłów zatytułowany „Mniej plastiku zużywamy – o swoją planetę dbamy!” pomoże upowszechnić wśród dzieci ideę zmniejszenia zużywania plastiku w codziennym życiu. Odbędą się zatem lekcje wychowawcze na ten temat, a także konkursy: plastyczne pod hasłami „Planeta moich marzeń” oraz „Ziemia bez prawidłowej gospodarki odpadami” i polonistyczne – „Zasady selektywnej zbiórki odpadami”, „Najlepsza rymowanka ekologiczna” – mówią organizatorzy konkursu.

 

Drugim pomysłem przygotowanym przez Radę Rodziców Szkoły Podstawowej w Duczyminie jest zbudowanie „Ekologicznego o(D)grodzenia”. Ma ono odgrodzić boisko szkolne od sąsiadów za pomocą drzew i krzewów.

 

– Odpowiednio gęste nasadzenia pozwolą w ciągu kilku lat osiągnąć pożądany efekt, a jednocześnie będą miały pozytywny wpływ na środowisko. Oba projekty wskazują na przemyślany, długotrwały efekt i mają pozytywnie wpływać na środowisko, co dla nas jest jednym z priorytetów w Funduszu „Dietka Radnego” – dodają radni.

Ostatnim laureatem zostało Koło Gospodyń Wiejskich w Przysowych, które otrzyma 300 złotych na akcję pod nazwą „Paczka dla dzieciaczka”. Mimo, że radni unikają dofinansowania projektów krótkotrwałych zauważyli, że KGW cyklicznie pomaga innym ludziom i dlatego wsparli ich pomysł.

 

j.b.

Sprawdź również
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Waldek
Waldek
1 rok temu

Czy Ci panowie przekazują całą swoją dietę radnego na takie i podobne cele?