Znamy trzy warianty linii kolejowej Zegrze – Przasnysz!

23 czerwca 2021 r. o godzinie 18:00 rozpoczęły się konsultacje społeczne dotyczące wariantów trasy linii kolejowej z Zegrza do Przasnysza dla mieszkańców Makowa Mazowieckiego i Przasnysza. Dzięki urzędowi miasta w Makowie Maz., który umieścił dokumenty w BIP, poznaliśmy trzy warianty przebiegu planowanej trasy kolejowej Zegrze – Przasnysz.

 

Pierwszy wariant trasy prowadzącej do Przasnysza zakłada, że linia kolejowa do miasta biec będzie od strony wsi Leszno, w niewielkim oddaleniu od ulicy Leszno – Przasnysz, omijając tereny przemysłowe zlokalizowane przy ul. Leszno w Przasnyszu od strony wschodniej, przecinając ulicę Gołymińską. Stacja kolejowa, w przypadku wariantu pierwszego, miałaby się znaleźć w sąsiedztwie ulicy Kolejowej.

Wariant drugi wiedzie przez wieś Szlasy, mieszcząc się pomiędzy wsią Leszno a drogą krajową 57. Linia kolejowa ma przecinać ulicę Przasnysz – Leszno za ostatnimi zabudowaniami miasta. Następnie wiedzie wśród pól w sporym oddaleniu od ulicy Kolejowej, zaś stacja ma się mieścić nieopodal ul. Szosa Ciechanowska, w sąsiedztwie skrzyżowania z trasą św. Stanisława Kostki wiodącą do Rostkowa.

 

Wariant trzeci to trasa prowadząca do Przasnysza od strony wsi Płoniawy – Kolonia, która biegnie nieopodal drogi krajowej 57, mijając wieś Dobrzankowo po stronie strefy gospodarczej. Następnie linia kolejowa ma skręcać w prawo, biegnąc wzdłuż niedawno wyremontowanej drogi powiatowej, koło sali weselnej Diament. Stacja kolejowa w ostatnim wariancie ma powstać na terenie strefy gospodarczej w Sierakowie w okolicy stacji benzynowej Alfa One.

 

Makowski urząd podkreśla, że charakter zaproponowanych tras jest wstępny. Konsultacje społeczne mają za zadanie poznać opinie, które będą niezbędne w dalszej pracy nad projektem i posłużą jego zoptymalizowaniu.

 

 

M. Jabłońska

guest
10 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
1 miesiąc temu

A w grudniu Borsuk ogłosi że nic z ciuchci nic nie będzie bo Miasto Przasnysz nie dołożyło pierdyliarda złotych. I będzie wina Patyczaka.

Skin
Skin
1 miesiąc temu

To jest Miś na miarę naszych możliwości!

Gdziejestpkp
Gdziejestpkp
1 miesiąc temu

Wszystko jedno ktora trasa byle jak najszybciej zaczac bo jestesmy zacofani komunikacyjnie o 100 lat

Wiola
Wiola
1 miesiąc temu

Może ktoś mi napisze czemu tylko do Przasnysza a nie dalej do Chorzel jak kiedyś mówiono

Maria
Maria
1 miesiąc temu
odpowiada  Wiola

Podobno w przyszłym roku Chorzele mają zostać usunięte z mapy. To pewnie dlatego.

Paweł
Paweł
1 miesiąc temu
odpowiada  Maria

W przyszłym roku to ta kolejka nadal będzie w marzeniach Przasnysza a za 2 lata linia nr 35 od Chorzel do Ostrołęki będzie gotowa. Wiem że wam szkoda ale podziękujcie pisiorom że wykreślili trasę od Chorzel do Ciechanowa przez Przasnysz z masterplanu i nadal będziecie zadupiem bez kolei.

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
1 miesiąc temu
odpowiada  Wiola

Ty naprawdę wierzysz, że ta linia powstanie? Oni sadzawki do pluskania (bo basenami tego nazwać nie można) nie potrafią ogarnąć, więc o czym my mówimy?

dfsdf
dfsdf
1 miesiąc temu

A taaak. zaraz będziecie wszystkich w koło rolników wywłaszczać bo wam się ciuchci zachciało….

Tomek Janiszewski
Tomek Janiszewski
1 miesiąc temu

Lepiej popatrzcie sobie jaki bardak panuje w Zegrzu Południowym gdzie jakoby mają odbudować uwaloną w 1994 roku linię kolejową z Wieliszewa, i zaoraną na wiosnę tego roku. Od blisko kwartału nie dzieje się praktycznie nic!
https:// www. skyscrapercity. com/threads/warszawa-warszawski-w%C4%99ze%C5%82-kolejowy.979536/page-230#post-173929346
Jak tak dalej pójdzie – to pojedziecie sobie z Przasnysza pociągiem do Zegrza, i stamtąd dotrzecie na SKM w Wieliszewie – z buta, śmieszką pieszo-rowerową powstałą na dawnym nasypie kolejowym!

Monter
Monter
1 miesiąc temu

Moim zdaniem kolej to przyszłościowe rozwiązanie. Tym bardziej, że i do Makowa i do Przasnysza nie będzie biegła droga dwujezdniowa. Kolej to możliwość transportu towarów nieporównywalna z transportem drogowym.