Znamy trzy warianty linii kolejowej Zegrze – Przasnysz!

23 czerwca 2021 r. o godzinie 18:00 rozpoczęły się konsultacje społeczne dotyczące wariantów trasy linii kolejowej z Zegrza do Przasnysza dla mieszkańców Makowa Mazowieckiego i Przasnysza. Dzięki urzędowi miasta w Makowie Maz., który umieścił dokumenty w BIP, poznaliśmy trzy warianty przebiegu planowanej trasy kolejowej Zegrze – Przasnysz.

 

Pierwszy wariant trasy prowadzącej do Przasnysza zakłada, że linia kolejowa do miasta biec będzie od strony wsi Leszno, w niewielkim oddaleniu od ulicy Leszno – Przasnysz, omijając tereny przemysłowe zlokalizowane przy ul. Leszno w Przasnyszu od strony wschodniej, przecinając ulicę Gołymińską. Stacja kolejowa, w przypadku wariantu pierwszego, miałaby się znaleźć w sąsiedztwie ulicy Kolejowej.

Wariant drugi wiedzie przez wieś Szlasy, mieszcząc się pomiędzy wsią Leszno a drogą krajową 57. Linia kolejowa ma przecinać ulicę Przasnysz – Leszno za ostatnimi zabudowaniami miasta. Następnie wiedzie wśród pól w sporym oddaleniu od ulicy Kolejowej, zaś stacja ma się mieścić nieopodal ul. Szosa Ciechanowska, w sąsiedztwie skrzyżowania z trasą św. Stanisława Kostki wiodącą do Rostkowa.

 

Wariant trzeci to trasa prowadząca do Przasnysza od strony wsi Płoniawy – Kolonia, która biegnie nieopodal drogi krajowej 57, mijając wieś Dobrzankowo po stronie strefy gospodarczej. Następnie linia kolejowa ma skręcać w prawo, biegnąc wzdłuż niedawno wyremontowanej drogi powiatowej, koło sali weselnej Diament. Stacja kolejowa w ostatnim wariancie ma powstać na terenie strefy gospodarczej w Sierakowie w okolicy stacji benzynowej Alfa One.

 

Makowski urząd podkreśla, że charakter zaproponowanych tras jest wstępny. Konsultacje społeczne mają za zadanie poznać opinie, które będą niezbędne w dalszej pracy nad projektem i posłużą jego zoptymalizowaniu.

 

 

M. Jabłońska

Sprawdź również
guest
14 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
1 rok temu

A w grudniu Borsuk ogłosi że nic z ciuchci nic nie będzie bo Miasto Przasnysz nie dołożyło pierdyliarda złotych. I będzie wina Patyczaka.

Skin
Skin
1 rok temu

To jest Miś na miarę naszych możliwości!

Gdziejestpkp
Gdziejestpkp
1 rok temu

Wszystko jedno ktora trasa byle jak najszybciej zaczac bo jestesmy zacofani komunikacyjnie o 100 lat

Wiola
Wiola
1 rok temu

Może ktoś mi napisze czemu tylko do Przasnysza a nie dalej do Chorzel jak kiedyś mówiono

Maria
Maria
1 rok temu
Reply to  Wiola

Podobno w przyszłym roku Chorzele mają zostać usunięte z mapy. To pewnie dlatego.

Paweł
Paweł
1 rok temu
Reply to  Maria

W przyszłym roku to ta kolejka nadal będzie w marzeniach Przasnysza a za 2 lata linia nr 35 od Chorzel do Ostrołęki będzie gotowa. Wiem że wam szkoda ale podziękujcie pisiorom że wykreślili trasę od Chorzel do Ciechanowa przez Przasnysz z masterplanu i nadal będziecie zadupiem bez kolei.

Tomek Janiszewski
Tomek Janiszewski
4 miesięcy temu
Reply to  Paweł

Gdyby nadal rządzili POpaprańcy, to za dwa lata otwarto by z pompą komfortową śmieszkę rowerową z Ostrołęki do Chorzel powstałą na miejscu zaoranej linii kolejowej. Wraz z nową kładką przez Narew. Ten sam los spotkałby pozostałości linii Wieliszew-Zegrze, i kolej w Przasnyszu zobaczyłbyś jak świnia niebo.

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
1 rok temu
Reply to  Wiola

Ty naprawdę wierzysz, że ta linia powstanie? Oni sadzawki do pluskania (bo basenami tego nazwać nie można) nie potrafią ogarnąć, więc o czym my mówimy?

Przemo
Przemo
1 rok temu
Reply to  Wiola

Od czegoś trzeba zacząć

dfsdf
dfsdf
1 rok temu

A taaak. zaraz będziecie wszystkich w koło rolników wywłaszczać bo wam się ciuchci zachciało….

Tomek Janiszewski
Tomek Janiszewski
4 miesięcy temu
Reply to  dfsdf

Czy ty na pewno jeździsz rolniczym traktorem? A może jednak busem?

Tomek Janiszewski
Tomek Janiszewski
1 rok temu

Lepiej popatrzcie sobie jaki bardak panuje w Zegrzu Południowym gdzie jakoby mają odbudować uwaloną w 1994 roku linię kolejową z Wieliszewa, i zaoraną na wiosnę tego roku. Od blisko kwartału nie dzieje się praktycznie nic!
https:// www. skyscrapercity. com/threads/warszawa-warszawski-w%C4%99ze%C5%82-kolejowy.979536/page-230#post-173929346
Jak tak dalej pójdzie – to pojedziecie sobie z Przasnysza pociągiem do Zegrza, i stamtąd dotrzecie na SKM w Wieliszewie – z buta, śmieszką pieszo-rowerową powstałą na dawnym nasypie kolejowym!

Monter
Monter
1 rok temu

Moim zdaniem kolej to przyszłościowe rozwiązanie. Tym bardziej, że i do Makowa i do Przasnysza nie będzie biegła droga dwujezdniowa. Kolej to możliwość transportu towarów nieporównywalna z transportem drogowym.

Becia
Becia
1 rok temu

Mamia was, zeby dosadnbiej nie powiedziec, chociaz chcialbym nie miec racji. Wywlaszczenia, regulacje prawne , ewentualne mosty itd dlugosc tej trasy to mission imposible!!! Narysowac na papierze to sobie mozna duzo i nic to nie zmieni, a ludziska sie beda hipnotyzowac , marzyc , podniecac, gadac itd. Guzik z tego wyjdzie. Duzo wiecej sensu mialaby reanimacja istniejacej kolejki do Mlawy lub poszerzenie torow starej waskotorowej. Nawet wybudowanie nowego torowiska do bliskiego Ciechanowa wydaje sie miec wiecej sensu. Oczywiscie musi ominac miasto sporym lukiem i tez moze byc sporo problemow z wlasciwym podlaczeniem sie, dodaniem dodatkowej trakcji przasnyskiej. Pytajcie radanych skad kasa… Czytaj więcej »