Znamy szczegóły piątkowego pościgu w Przasnyszu. 28-latek trafił do aresztu [VIDEO]

Zatrzymany po pościgu 28-latek miał sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Mężczyzna nie zatrzymał się do kontroli drogowej i próbował potrącić policjantów. Trafił już do policyjnego aresztu.

 

W miniony piątek (24.09) tuż po godz. 12:00 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Przasnyszu został poinformowany o tym, że policjanci mławskiej drogówki prowadzą pościg za kierującym oplem, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej i kieruje się w stronę Przasnysza. Dyżurny natychmiast o zdarzeniu poinformował podległe mu patrole, w tym również wspólny patrol z Żandarmerią Wojskową.

Kierujący oplem, w rejonie starego młyna, chcąc uniknąć zatrzymania na posterunku blokadowym, najpierw uderzył w policyjny radiowóz, a następnie kontynuując ucieczkę usiłował potrącić policjanta.

 

– Po ominięciu pierwszej blokady, 28-latek kontynuował niebezpieczną jazdę ulicą Piłsudskiego w Przasnyszu, a po przejechaniu kilkuset metrów został zablokowany przez radiowóz Żandarmerii Wojskowej i jadących tuż za nim policjantów mławskiej drogówki. Podczas zatrzymania mężczyzny policjanci zmuszeni byli wybić szybę w oplu, ponieważ kierowca zamknął się w samochodzie i nie chciał z niego wyjść. 28-latek został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu – informuje asp. szt. Krzysztof Błaszczak.

W niedzielę na wniosek Prokuratury Rejonowej w Przasnyszu, Sąd Rejonowy w Przasnyszu aresztował 28-letniego mieszkańca Wielbarka na 2 miesiące. Mężczyźnie grozi teraz kara do 10 lat więzienia

 

 

 

 

Sprawdź również
guest
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
mieszkaniec
mieszkaniec
1 rok temu

jakoś mi się wydaje, że nie tylko to miał za uszami, bo jak miał tylko zakaz, to i tak by mu więcej nie zrobili 🙂 a jakoś wielbark to się z czymś innym kojarzy..

Rec
Rec
1 rok temu

Szkoda ze śmiecia nie zastrzelili

zxr
zxr
1 rok temu

Jaki palant, dostał by kolejny zakaz a tak to i szybę mu wybili i jeszcze za potrącenie będzie odpowiadał.

Kkk
Kkk
1 rok temu

Jak ktoś ucieka to na miejscu powinno się zabić po co ryzykować że kogoś jeszcze innego on zabiję autem