Znamy szczegóły piątkowego pościgu w Przasnyszu. 28-latek trafił do aresztu [VIDEO]

Zatrzymany po pościgu 28-latek miał sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Mężczyzna nie zatrzymał się do kontroli drogowej i próbował potrącić policjantów. Trafił już do policyjnego aresztu.

 

W miniony piątek (24.09) tuż po godz. 12:00 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Przasnyszu został poinformowany o tym, że policjanci mławskiej drogówki prowadzą pościg za kierującym oplem, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej i kieruje się w stronę Przasnysza. Dyżurny natychmiast o zdarzeniu poinformował podległe mu patrole, w tym również wspólny patrol z Żandarmerią Wojskową.

Kierujący oplem, w rejonie starego młyna, chcąc uniknąć zatrzymania na posterunku blokadowym, najpierw uderzył w policyjny radiowóz, a następnie kontynuując ucieczkę usiłował potrącić policjanta.

 

– Po ominięciu pierwszej blokady, 28-latek kontynuował niebezpieczną jazdę ulicą Piłsudskiego w Przasnyszu, a po przejechaniu kilkuset metrów został zablokowany przez radiowóz Żandarmerii Wojskowej i jadących tuż za nim policjantów mławskiej drogówki. Podczas zatrzymania mężczyzny policjanci zmuszeni byli wybić szybę w oplu, ponieważ kierowca zamknął się w samochodzie i nie chciał z niego wyjść. 28-latek został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu – informuje asp. szt. Krzysztof Błaszczak.

W niedzielę na wniosek Prokuratury Rejonowej w Przasnyszu, Sąd Rejonowy w Przasnyszu aresztował 28-letniego mieszkańca Wielbarka na 2 miesiące. Mężczyźnie grozi teraz kara do 10 lat więzienia

 

 

 

 

guest
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
mieszkaniec
mieszkaniec
24 dni temu

jakoś mi się wydaje, że nie tylko to miał za uszami, bo jak miał tylko zakaz, to i tak by mu więcej nie zrobili 🙂 a jakoś wielbark to się z czymś innym kojarzy..

Rec
Rec
24 dni temu

Szkoda ze śmiecia nie zastrzelili

zxr
zxr
24 dni temu

Jaki palant, dostał by kolejny zakaz a tak to i szybę mu wybili i jeszcze za potrącenie będzie odpowiadał.

Kkk
Kkk
23 dni temu

Jak ktoś ucieka to na miejscu powinno się zabić po co ryzykować że kogoś jeszcze innego on zabiję autem