Znamy projekty budżetu obywatelskiego powiatu przasnyskiego

Projekty, które wpłynęły do Starostwa Powiatowego w Przasnyszu zostały poddane ocenie formalnej oraz merytorycznej. Po weryfikacji pozostawiono 9 projektów, które zostaną poddane pod głosowanie mieszkańców. Wyniki poznamy po 20 grudnia 2021 roku.

 

Park Zdrowej Aktywności przy Zespole Szkół Powiatowych/Mazowieckim Centrum Sportów Zimowych w Chorzelach

Miasto i Gmina Chorzele

Koszt: 49 875,20 złotych

Projekt zakłada aranżację wolnego terenu przy ZSP/MCSZ w Chorzelach, ul. Szkolna 4a. Z przestrzeni będą korzystać zarówno uczniowie ZSP w Chorzelach, klienci pływalni jak i pozostali mieszkańcy powiatu przasnyskiego. Siłownia zewnętrzna pośród zieleni umożliwi wszystkim, niezależnie od wieku i kondycji, bezpłatny dostęp do atrakcyjnej formy aktywności fizycznej. Realizacja zadania uatrakcyjni ofertę rekreacyjno–wypoczynkową powiatu i umożliwi aktywne spędzenie czasu na świeżym powietrzu.

 

Montaż stojaków na rowery oraz elementów małej architektury

Gmina Krzynowłoga Mała

Koszt: 6000 złotych

Ustawienie stojaka na rowery i kosza na korki w kształcie serca (Krzynowłoga Mała nr dz. ew. 155/2). Ustawienie kosza na korki w kształcie serca (Ulatowo Adamy nr dz. ew. 2215). Ustawienie stojaka na rowery (Skierkowizna nr dz. ew. 22).

 

Ustawienie lampy solarnej – jako urządzenie poprawiające bezpieczeństwo ruchu w obrębie skrzyżowania na drodze powiatowej nr 3223W

Gmina Jednorożec

Koszt: 10 000 złotych

Ustawienie lampy solarnej poprawi bezpieczeństwo ruchu pieszego i rowerowego na drodze powiatowej.

 

Budowa miejsc postojowych przy drodze powiatowej w miejscowości Krzynowłoga Mała

Gmina Krzynowłoga Mała

Koszt: 80 000 złotych

Budowa miejsc postojowych (zatoki postojowej) wraz ze zmianą organizacji ruchu i budową przejścia dla pieszych w miejscowości Krzynowłoga Mała celem poprawy bezpieczeństwa pieszych oraz innych uczestników ruchu drogowego.

 

Ustawienie lampy solarnej – jako urządzenie poprawiające bezpieczeństwo ruchu w obrębie skrzyżowania na drodze powiatowej nr 3232 W

Gmina Przasnysz

Koszt: 10 000 złotych

Ustawienie lampy solarnej poprawi bezpieczeństwo ruchu pieszego i rowerowego na drodze powiatowej.

 

„Zielony zakątek”

Miasto Przasnysz

Koszt: 79 900 złotych

Projekt zakłada stworzenie nowoczesnej aranżacji terenu przy ZSP, ul. Mazowiecka 25 w Przasnyszu. Z przestrzeni będą korzystać zarówno uczniowie, jak i pozostali mieszkańcy powiatu przasnyskiego. Użytkownicy będą promować różne modele aktywności, charakterystyczne dla młodszych i starszych. Realizacja zadania uatrakcyjni ofertę rekreacyjno–wypoczynkową i umożliwi spędzenie czasu na świeżym powietrzu.

 

Sacharynek – czyli wirtualna promocja pogranicza

Miasto i Gmina Chorzele

Koszt: 11 000 złotych

Celem głównym zadania będzie wykreowanie postaci Sacharynka – sympatycznego przemytnika, który stanie się wirtualnym przewodnikiem po terenach pogranicza mazowiecko – krzyżackiego, które funkcjonowało niegdyś na terenach obecnej gminy Chorzele.

 

Aktywny Senior w Powiecie Przasnyskim

Koszt: 18 500 złotych

Zajęcia podnoszące aktywność fizyczną seniorów z powiatu przasnyskiego: bezpłatne wyjazdy na basen w Chorzelach, bezpłatne wejścia na lodowisko powiatowe.

 

Ustawienie dwóch stacji naprawczych dla rowerów

Miasto Przasnysz

Koszt: 21 000 złotych

W obecnym czasie ruch rowerowy stał się bardzo modny. Jednakże w przypadku awarii roweru jest duży problem z jego naprawą. Dlatego też ustawienie dwóch stacji naprawczych dla rowerów jest wyjściem naprzeciw osobom korzystającym z tego środka lokomocji.

 

j.b.

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
7 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
activ
activ
2 lat temu

„Zielony zakątek” – 2021„Zielona oaza” – 2020 2021 – „Projekt zakłada stworzenie nowoczesnej aranżacji terenu przy ZSP, ul. Mazowiecka 25 w Przasnyszu. Z przestrzeni będą korzystać zarówno uczniowie, jak i pozostali mieszkańcy powiatu przasnyskiego. Użytkownicy będą promować różne modele aktywności, charakterystyczne dla młodszych i starszych. Realizacja zadania uatrakcyjni ofertę rekreacyjno–wypoczynkową i umożliwi spędzenie czasu na świeżym powietrzu.” 2020 „Projekt „Zielona Oaza” zakłada stworzenie nowoczesnej aranżacji terenu przy Zespole Szkół Powiatowych przy ul. Mazowieckiej w Przasnyszu. Użytkownicy będą promować różne modele aktywności, charakterystyczne dla młodszych i starszych. – Z zagospodarowanej zielenią przestrzeni będą korzystać zarówno uczniowie, jak i pozostali mieszkańcy powiatu… Czytaj więcej »

Ait
Ait
2 lat temu
Reply to  activ

Projekt, który powinien być zrealizowany, działalność lodowiska pokazuje iż ten projekt ma sens. Projekt w Chorzelach to kolejne pieniądze wyrzucone w błoto czego dowodzi wybudowany tam basen.

Zibi
Zibi
2 lat temu
Reply to  Ait

Z basenu korzysta sporo osób i bardzo dobrze, że jest. Pieniądze, to obecną władza wyrzuca w błoto! A gdzie dokończenie kawałka obwodnicy. Władzom starostwa powinno zależeć na bezpieczeństwie. Chyba że fotki oddania obwodnicy będą potrzebne do kampanii starosty przed wyborami. Ten włodarz to porażka.

Zibi
Zibi
2 lat temu
Reply to  activ

To się nazywa kopiuj-wklej 🤣🤣🤣

Diego maraDonna
Diego maraDonna
2 lat temu

Proponuje aby nareszcie przasnyski zglosil projekt ustawienia krzyza w kazdej sali starostwa, wszyscy mieszkancy chetnie na ten projekt zaglosujemy

Jan
Jan
2 lat temu

Leczenie wskazane.

Krzych
Krzych
2 lat temu

Nie mam nic przeciwko krzyżowi, tylko obłuda starosty nie wskazuje na to aby w życiu kierował się wartościami chrześcijańskimi. Są mu one potrzebne tylko do kampanii – tak jak to szumnie robi cały PiS – dla propagandy.