Znamy okoliczności zdarzenia na ul. Wojska Polskiego w Przasnyszu. Potrąconych zostało trzech mężczyzn. 18-latka uciekła z miejsca zdarzenia!

Przasnyscy policjanci pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Przasnyszu wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło w piątek, 26 listopada 2021r. tuż przed godz.20.00 w Przasnyszu na ul. Wojska Polskiego.

 

Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierująca pojazdem osobowym marki Seat Ibiza, 18 – letnia mieszkanka gm. Czernice Borowe, jadąc ul. Wojska Polskiego w Przasnyszu, na prostym odcinku drogi, doprowadziła do potrącenia trzech mężczyzn w wieku 22, 27 i 41 lat, pochodzących z pow. przasnyskiego i ostrołęckiego, a następnie uderzyła w stojący pojazd marki Ford Transit.

– Kierująca seatem, nie zatrzymując się i nie udzielając pomocy pokrzywdzonym, odjechała z miejsca zdarzenia. Na skutek potrącenia poważnych obrażeń doznał, 27 – letni mieszkaniec pow. ostrołęckiego, który został przewieziony karetką pogotowia do przasnyskiego szpitala. Pozostali mężczyźni nie doznali poważniejszych obrażeń ciała. Po upływie dwóch godzin od zdarzenia do przasnyskiej Komendy Policji, zgłosiła się kierująca seatem i przyznała się do spowodowania zdarzenia – informuje asp.szt. Krzysztof Błaszczak.

 

Przeprowadzone badanie wykazało, że była trzeźwa. Pomimo tego, za spowodowanie i ucieczkę z miejsca zdarzenia, zatrzymano jej uprawnienia do kierowania pojazdami, które posiadała niespełna 3 miesiące.

18-latce grozi teraz kara pozbawienia wolności do lat 3 oraz zakaz prowadzenia pojazdów.

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
23 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Pilot
Pilot
2 lat temu

3 miesiące aresztu powinno być. Sąd się nie popisał

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
2 lat temu
Reply to  Pilot

Nie mam absolutnie zamiaru bronić tej niewiasty, ale sprawdź proszę w KK jakie są przesłanki do zastosowania aresztu… I nie pisz że sąd się nie popisał bo nawet nie wiesz, czy prokurator wnioskował o areszt.

Pilot
Pilot
2 lat temu

Przesłanki są ucieczka z miejsca zdarzenia .

Pilot
Pilot
2 lat temu

Jedno jest pewne dla takich kierowców nie ma miejsca na drodze skoro pieszych nie widzi na przejściu dla pieszych

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
2 lat temu
Reply to  Pilot

Tu się z Tobą w pełni zgadzam. Ale od oceny jest sąd.

Przasnyszanin
Przasnyszanin
2 lat temu
Reply to  Pilot

Wypadek nie miał miejsca na przejściu dla pieszych, poszkodowani znajdowali się na ulicy nieoznakowani

Pilot
Pilot
2 lat temu
Reply to  Przasnyszanin

A może po chodniku szli a niewiasta po warszawsku jechała chodnikiem?

Aafff
Aafff
2 lat temu
Reply to  Przasnyszanin

Poszkodowani znajdowali się na wjeździe na prywatna posesje. Dziewczyna uciekła – nie mam więcej pytań. Potrąciła 3 osoby, jak można nie zobaczyć 3 osób i jak można potrącić kogoś na wjeździe do jego domu. Bez kormnatarza

Ewa
Ewa
2 lat temu
Reply to  Przasnyszanin

Stali na podjeździe o znaleźli się po drugiej strony jezdni to mogła na nich najechać dajmy jej nagrodę bo tonie było na przejściu dla pieszych

Ait
Ait
2 lat temu
Reply to  Pilot

A dla takich jak ty na tym forum.

Ewa
Ewa
2 lat temu

Sąd to dopiero przed nią

maxx
maxx
2 lat temu

Tak bywa gdy szkoły jazdy, są szkołami zdawania egzaminu a potem sam się uczysz na błędach. Bliscy powinni czynnie wspierać świeżo upieczonych kierowców. A nowi kierowcy powinni starać się odbywać pierwsze jazdy pod okiem kogoś z doświadczeniem – to nie wstyd.

Michu
Michu
2 lat temu

Ciekawe za kogo się podstawiła

wojtas
wojtas
2 lat temu

Co robili panowie na jezdniiiiiii????? Oni powinni być ukarani przecież nie są pojazdami! To oni spowodowali wypadek. To oni narazili na stres młodego kierowce .

Aafff
Aafff
2 lat temu
Reply to  wojtas

Stali na wjeździe na posesje przy samochodzie – chyba ślepa ta dzieczyna

Bartek
Bartek
2 lat temu

Nikt normalny nie ucieka z miejsca zdarzenia tym bardziej jak nie jest to jego wina
Sprawie powinna dokładniej przyjrzeć się policja
A kierowca powinien mieć dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów

Zenek
Zenek
2 lat temu
Reply to  Bartek

Też mi tu nie pasuje ucieczka…panika, paniką ale co by nie zrobić to ucieczką tylko pogarsza się sytuację. Być może prawdziwy kierowca już ma dożywotni zakaz…albo i kilka.

Janusz
Janusz
2 lat temu

1 skoro znacie okoliczności zdarzenia to je ujawnijcie bo tu ni w ząb nie ma jak to się wydarzyło 2 wiele razy tu pisałem o ,, naszych,, kierowcach że nie potrafią jeździć teraz wiadomo jest ciemno po to są pasy żeby przed nimi zwolnić tak żeby dostrzec potencjalnych przechodniów 3 czemu policja zajmuje się tylko kontrolowaniem prędkości w ter zabudowanym ? Wystarczy na ul św Stanisława lub Makowskiej stając chwilę przed przejściem i zobaczyć jak kierowcy jeżdżą i nie ustępują pierwszeństwa co trzeci co czwarty. Sam widziałem kilka sytuacji na tych ulicach kiedy kierowca przejechał obok przechodnia który był już… Czytaj więcej »

maxx
maxx
2 lat temu
Reply to  Janusz

Popatrz jak ci piesi tam chodzą. Jak święte krowy. Nic dziwnego, że kierowca może się zniecierpliwić. Jeden schodzi z pasów i dokładnie w tym momencie drugi wchodzi. I tak przez 5 minut. Pieszy też powinien myśleć i kiedy widzi 15 aut czekających przed przejściem zwolnić, aby pozwolić im przejechać, albo przyśpieszyć żeby przejść razem z innymi lub iść na inne przejście bo jest ich co 50 metrów. Super, że są efekty nowego prawa, tylko szkoda, że piesi nie dorośli do rozważnego przechodzenia przez przejście według starych jak i nowych zasad. Druga mądrość pieszych, to stanie w rejonie przejścia żeby poplotkować… Czytaj więcej »

Ewa
Ewa
2 lat temu

Za takie wykroczenie dożywotnio odebrać prawo jazdy a może ktoś inny prowadził jak zgłosiła się na Policję po 2 godzinach , ucieczka z miejsca to już mówi samo za siebie . Musiała szybko jechać

maxx
maxx
2 lat temu
Reply to  Ewa

Łatwo mówić komuś kto ma wszędzie 100 metrów. Dla człowieka ze wsi bez komunikacji, to prawie jak dożywotnie więzienie. Sytuacja jest tak nie jasna, że ciężko wyrokować. Zaraz usłyszę wersję, że siedzieli w kuchni przy kolacji i w nich wjechała. Jako młody kierowca miałem przypadek, kiedy pijaczek poza przejściem przeszedł przez 5 pasmową ulicę, odbił się od chodnika i przewrócił na bok auta. Tak szybko nie oceniam.

Frankowski
Frankowski
2 lat temu

Uciekła bo była pod wpływem czegos ale ogarniała w miarę i nic się nie stało a musiała coś zrobić

Mieszkanka
Mieszkanka
2 lat temu

Honor miała bo się zgłosiła sama na policję widać że dziewczyna ma sumienie a nie jak piszecie o kartach i sądach. Człowiek uczy się całe życie na błędach. Dziewczyna w szoku sama jechała i uciekła. No źle zrobiła że uciekła ale się przyznała