Znamy okoliczności śmierci 25-latka, który wyskoczył z II pietra szpitala w Przasnyszu

Przasnyska prokuratura prowadzi czynności wyjaśniające w sprawie śmierci pacjenta przechodzącego badania w Szpitalu Powiatowym im. dr. Wojciecha Oczko w Przasnyszu. Mężczyzna wypadł z okna na drugim piętrze i poniósł śmierć na miejscu. Wstępne okoliczności tego zdarzenia wskazują, że młody człowiek popełnił samobójstwo.

 

25 – latek do przasnyskiej placówki został przewieziony przez zespół ratowników medycznych na konsultacje. W piątek, 2 lipca około godziny 16.30, do Komendy Powiatowej Policji w Przasnyszu dotarło zgłoszenie, że mężczyzna, będący mieszkańcem powiatu makowskiego, wyskoczył z okna na II piętrze, upadając na utwardzoną nawierzchnię wewnętrznego dziedzińca szpitala.

 

Okoliczności, w jakich doszło do tragedii, bezpośrednio po zajściu wyjaśniali funkcjonariusze przasnyskiej policji, którzy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, wszelkie ślady oraz przesłuchali świadków.

Jak udało nam się dowiedzieć w przasnyskiej prokuraturze, która zapoznała się z wynikami dziś przeprowadzonej sekcji zwłok, bezpośrednią przyczyną zgonu był krwotok do jam ciała w wyniku wielonarządowego urazu.

Ze wstępnych ustaleń śledczych wynika, że pacjent po przybyciu na przasnyski SOR został skierowany na badania diagnostyczne, prowadzone w kierunku ewentualnego przyjęcia go na oddział psychiatryczny. Mężczyzna po przeprowadzeniu badań podczas kierowania się do windy wyskoczył przez otwarte okno na korytarzu. Wstępne okoliczności wskazują na to, że młody człowiek chciał popełnić samobójstwo.

 

W najbliższym czasie zostanie wszczęte śledztwo. Prokuratura zamierza prowadzić czynności w kierunku art. 151 Kodeksu Karnego, mające wyjaśnić, czy osoba trzecia nie doprowadziła do targnięcia się na życie młodego człowieka. Śledczy zbadają również czy nie doszło do narażenia mężczyzny na niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu przez osobę, na której ciąży obowiązek opieki (art. 160§ 2 KK).

 

Dyrektor szpitala Grzegorz Magnuszewski, ze względu na wczesny etap sprawy nie komentuje piątkowych wydarzeń. Zapewnił nas jednak, że prowadzi w tej sprawie wewnętrzne postępowanie wyjaśniające, polegające m.in. na przejrzeniu nagrań z monitoringu. Dyrektor przyznaje jedynie, że doszło do tragedii, a zarządzana przez niego placówka współpracuje z prokuraturą w celu wyjaśnienia wszelkich okoliczności dramatycznego zdarzenia.

 

M. Jabłońska

Sprawdź również
guest
8 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Patryk
Patryk
11 miesięcy temu

To jak to jest? Pacjent potrzebuje pomocy, zostanie prawdopodobnie skierowany na oddział psychiatryczny i co, zostaję bez opieki? Nadzoru ?

anna
anna
11 miesięcy temu
Reply to  Patryk

to jest tak jak sie zatrudniania po znajomosci

Bronek
Bronek
11 miesięcy temu
Reply to  anna

Głupia baba. Chciał się zabić to się zabił.

Jan
Jan
11 miesięcy temu

Z tego co wiem to równo rok temu pacjent wyskoczył z okna Ciechanowskiego szpitala, a dwa lata temu z też z okna szpitala w Ciechanowie. Podsumowanie? Naprawdę? Jak ktoś wie na czym polega leczenie w Polsce od wielu wielu lat…. A teraz? Ile w tym jest leczenia a ile szkodzenia? Biorąc pod uwagę np wyżywienie to lepiej iść do więzienia niż do szpitala

Anes
Anes
11 miesięcy temu
Reply to  Jan

A co ma tu jedzenie do rzeczy. Ktoś chłopaka powinien pilnować tu jest zaniedbanie…. Choć watpie żeby mu pomogli w przasnyskim psychiatryku 😪

Jan
Jan
11 miesięcy temu
Reply to  Anes

Jak ktoś nie umie czytać ze zrozumieniem to nie powinien się odzywać, iść do dobrej szkoły, poczytać dobrą literaturę, douczyć się, dowiedzieć się na czym polega porównanie przenośnia aluzja itp głupoty

Tomasz
Tomasz
11 miesięcy temu

Kolejny „wypadek’ przypadek. moż e zamiast wciskać wszędzie szczepionki (punkt nawet na Sołtysiadzie, moze niedługo w Toitojkach a co tam i automaty ze strzykawką) to szpital nie ma psychologa czy psychiatry na stanie? pacjent chciał popełnić samobójstwo akurat w szpitalu? to z dachu mógł skoczyć bo 2 piętro nie daje pewności.

Bronek
Bronek
11 miesięcy temu
Reply to  Tomasz

A ty taki jasnowidz? Może nie było żadnych przesłanek o tym że chłopak chce ze sobą skonczyc