Znamy oferty na zazielenienie przasnyskiego rynku

W piątek, 25 listopada otwarto oferty w ogłoszonym po raz trzeci przez Miasto Przasnysz przetargu na zazielenienie rynku. Do postępowania przystąpiło czterech przedsiębiorców.

 

Otwarcia ofert dokonano w Urzędzie Miasta w Przasnyszu. Do postępowania stanęło czterech przedsiębiorców. Najtańszą ofertę złożyła firma MRK-TECHNIK.pl Marek Koterwas-Żebrowska S.C. z Ostrołęki, wyceniając prace na 328 797,50 zł brutto. Do przetargu stanęła także firma LubimyOgrody.pl sp. z o.o. z Kadzidła – z oferowaną ceną 369 233,46 zł, AG-COMPLEX Sp. z o.o. z Warszawy – 485 385,40 zł i Park-M Poland Sp. z o.o. ze Starego Sącza – 875 252,00 zł

– Zakończył się pewien etap postępowania o udzielenie zamówienia publicznego na zazielenienie rynku. Aktualnie badamy oferty tj. czy spełniają wymogi formalne. Na tym etapie trudno mówić jeszcze o rozstrzygnięciu przetargu. Osobiście mam nadzieję, że w końcu uda się doprowadzić do podpisania umowy i wykonania tego przedsięwzięcia – komentuje wiceburmistrz Łukasz Machałowski.

 

„Zieleń wraca do rynku” to inwestycja, która ma polegać na posadzeniu w centrum miasta nowych krzewów i niskopiennych drzew. Projekt zakłada wykonanie ok. 1.132 m kw. nasadzeń (ok. 3.114 szt. roślin) m.in. berberys, bodziszek, cis, funkia, jałowiec, liliowiec, rozchodnik, rozplenica, róże, szałwia, śnieguliczka, tawuła japońska i szara, trzcinnik, trzmielina. Przewidziano poszerzenie głównych alejek z kostki granitowej, zlokalizowanych między nasadzeniami, wykonanie zatoczek z kostki brukowej pod ławki i pojemniki na odpady. Przewidziano także system nawadniania.

Miasto na inwestycję pozyskało dofinansowanie w wysokości 100 tys. zł od samorządu Mazowsza.

 

ren

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
11 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Edward
Edward
1 rok temu

ale ten projekt jest paskudny. Mieszkańcy chcieli drzew, nie krzaczków. Znów nas okłamaliście. Pod konsultacje poddana była zupełnie inna koncepcja. Na tą nikt się nie godził. Kłamcy!

https://www.infoprzasnysz.com/zielony-rynek-w-przasnyszu-tak-moze-wygladac-foto-video/

marlena z przasnysza
marlena z przasnysza
1 rok temu
Reply to  Edward

zaorane

Aga
Aga
1 rok temu

Okropieństwo! Rozwalą Rynek dla krzaków… Kto tu rządzi, kto tu myśli, co nimi kieruje…

kkk
kkk
1 rok temu

za kilka krzaków tyle kasy jak 15 lat tam tam były drzewa i było fajnie to trzeba było usunąć tez za kupę kasy

Adaś
Adaś
1 rok temu

Skalmarku nie tak to miało wygladać

Jong
Jong
1 rok temu

Dramat. Dopiero co wycieli zieleń przy pomniku, teraz rozwalą rynek w imię „zazieleniania”. A się dba o nową zieleń wystarczy spojrzeć na ich kluczowe inwestycje w parku na Orlika i przy Farze.

Rysiek
Rysiek
1 rok temu

Nie będę już tego komentował, bo nie mam na to już siły ale apeluję, zróbcie porządek z tymi samochodami w rynku, to istna masakra.A dalej, róbta co chceta, wisimito.

Adaś
Adaś
1 rok temu
Reply to  Rysiek

Już teraz to uczniowie nie dość ze rynek blokują to jeszcze korki rano w rynku tworzą bo tyłem parkują

Adam
Adam
1 rok temu

Ciekawe czy ktoś straci pracę za projekt rynku bez drzew powinien teraz zadrzewic z własnej kieszeni

Kamila
Kamila
1 rok temu

Po raz kolejny elity pokazują jak słuchają obywateli,mieszkańców miasta. Nie mamy żadnego wpływu na to czego byśmy oczekiwali tylko z góry zostaje nam coś narzucone. Władze są ślepe,głuche, stawiają nas przed faktem dokonanym i robią dobrze tylko dla siebie. Myślę że powinniśmy jakoś na to zareagować i powstrzymać tą abstrakcje.

Jarek
Jarek
1 rok temu
Reply to  Kamila

Precz z obecnym włodarzem i naczelnikiem wydziału ochrony środowiska UM!!!