Znamy oferty na budowę basenów odkrytych w Przasnyszu. Starostwo zwiększy budżet?

Dziś zakończył się drugi przetarg na budowę basenów odkrytych w Przasnyszu. Oferty zainteresowanych firm znacznie przekraczają zaplanowaną kwotę.

 

Przypomnijmy, że Powiat planuje budowę zespołu basenów odkrytych przy Zespole Szkół Powiatowych w Przasnyszu. Na przyszkolnym terenie mają powstać trzy baseny przeznaczone odpowiednio dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Pierwszy będzie miał głębokość 0,6 m, drugi 1,2 m, zaś najgłębszy 1,5 metra. Oprócz tego w planach przewidziany jest wodny plac zabaw dla najmłodszych oraz rodzinna zjeżdżalnia. Obok basenów ma powstać kompleks budynków socjalno – gospodarczych.

Starostwo Powiatowe na inwestycję zamierzało przeznaczyć nieco ponad 3,7 mln zł. Pierwszy przetarg został unieważniony, gdyż do postępowania nie zgłosiła się żadna chętna firma. Starostwo ogłosiło kolejny przetarg. 7 kwietnia miało miejsce otwarcie ofert.

 

Okazało się, że do przetargu stanęły dwie firmy: AS Produkt Sp. z o.o. z Małej Nieszawki i firma RemBud z Przasnysza. Oferty obu firm znacznie przekraczają jednak zaplanowaną na inwestycję kwotę i wynoszą odpowiednio: 9,9 mln zł i 9,2 mln zł. Do zamawiającego wpłynęła także oferta, której nie udało się odszyfrować w trakcie sesji otwarcia ofert.

Pomimo, że kwota na inwestycję znacznie przekracza zaplanowany budżet starosta zapowiada, że będzie dążył do sfinansowania inwestycji.

„Starosta podkreśla, że będzie rekomendował w Zarządzie i Radzie Powiatu zwiększenie budżetu na to zadanie, by oczekiwana od 24 lat inwestycja została w końcu zrealizowana” – czytamy w komunikacie Starostwa Powiatowego w Przasnyszu.

 

ren

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
34 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Grzegorz.K.
Grzegorz.K.
2 lat temu

Przy tej okazji se pozwolę wrzucić. Jak wiecie, zalew Ruda w Mławie już jest rewitalizowany. Inwestycja warta 14 mln. Przy tej okazji wspomnę o Działdowie ( miasto oddalone od Przasnysza tylko o 60 km) Właśnie trwają prace związane z budową zalewu w Działdowie. „— No to budujemy. Powierzchnia lustra wody 3,42 ha, powierzchnia w linii brzegowej 3,64 ha, średnia głębokość 2,9 m, pojemność zbiornika 52.600 m3, powierzchnia plaży 2.340 mkw, koszt budowy 3.073.716,59 zł. Tak wygląda nasz zbiornik retencyjny w liczbach — poinformował mieszkańców burmistrz Działdowa, Grzegorz Mrowiński.” Poza tym także w Działdowie rozpoczynają działania związane z budową krytej pływalni.… Czytaj więcej »

jus
jus
2 lat temu
Reply to  Grzegorz.K.

W Warszawie smuchanego „kondoma” na Inflanckiej baseny (tymczasowy) jedyny miejski basen przez wiele lat tez wyczekuja od 4rech dekad. Inne baseny naleza do klubow sportowych jak Waszawianka (chyba Legia) czy Namyslowska. , basen w Palacu Kultury im Jozefa Stalina
Za to takie male miasto Pulawy z bogatymi Zakladami Azotowymi ma/mialo dwa kompleksy basenow odkrytych i jedna kryta plywalnie.

Miałeś chamie złoty róg
Miałeś chamie złoty róg
2 lat temu

Miejsce rekreacji przyda sie mieszkancom miasta ale czy potrzebujemy 3 „sadzawek” za 10 mln, ktore beda wykorzystywane 60 dni w roku? Tragedią naszego systemu jest to, że inwestycje sa na pokaz aby zdobyc pare glosow za pieniadze podatników a nie mają nic wspolnego z rachunkiem ekonomicznym u progu największego kryzysu gospodarczego od wielu lat.

Romek
Romek
2 lat temu

O rachunek ekonomiczny zapytaj tego co zbudował kryty w Chorzelach i przez to zablokował pozyskanie na Przasnysz. A teraz nie ma jak tego utrzymać w Chorzelach… Natomiast w Przasnyszu teraz idealnym rozwiązaniem jest basen letni skoro mamy w zimę lodowisko

Miałeś chamie złoty róg
Miałeś chamie złoty róg
2 lat temu
Reply to  Romek

Raczej powinno byc odwrotnie kryty basen i otwarte lodowisko bo i tak uzytkujemy zimą, co do basenu w Chorzelach, powinno byc w Przasnyszu to fakt, ale ktos na to pozwolił tzn cała rada, nie jest to wina tylko Pana Szczepankowskiego. Idealnym rozwiązaniem nie jest otwarty basen za 10 mln . Co do rachunku ekonomicznego ww inwestycja będzie również nietrafiona jak basen w Chorzelach.

Hultaj
Hultaj
2 lat temu

Do basenu w Chorzelach przynajmniej nie trzeba dokładać kasy jak do Zdziwoja na ten przykład. Ile osób że Zdziwoja znalazło tam pracę? Ile zmieniło swoje przyzwyczajenia dzięki temu wytworowi czyjejs wyobraźni?

Zdziwój
Zdziwój
2 lat temu
Reply to  Hultaj

Z tego co widać na ich stronie to Hotel tam już zrobili i „majówki” organizują. Chyba odpowiednie organy muszą się tym miejscem zainteresować

Jan
Jan
2 lat temu
Reply to  Romek

Przasnysz sam się blokuje od wielu lat.

Romek
Romek
2 lat temu
Reply to  Jan

Teraz znów radni zablokują, tylko zobaczymy którzy…

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
2 lat temu

Tragedią to jest ten pisowski pachołek.

Piotr
Piotr
2 lat temu

Jak nie ma Pan czegoś ciekawego do powiedzenia, prócz obrażania to lepiej zamilknąć. 9 milionów za niekryty basen to dużo, tym bardziej że starostwo spodziewało się okolo 4. Ja wiem, że inflacja, ale skąd aż taki wzrost cen w przeciągu kilkunastu miesięcy?. Chętnie poznalbym kosztorys.

Irek
Irek
2 lat temu

Jak masz problem z percepcją rzeczywistości to udaj się jak najszybciej do terapeuty.Bo szkoda zdrowia.

Dr. House
Dr. House
2 lat temu

Może byś się udał do jakiegoś specjalisty, bo strasznie cierpisz.I nie czekaj do poniedziałku.Tylko dzisiaj,jak najszybciej.Choćby prywatnie.

Alina
Alina
2 lat temu

Ma pan rację. To będzie wyrzucenie pieniędzy w błoto

Nazwiska
Nazwiska
2 lat temu

Znając radnych to zablokują i tą inwestycję. Jedyna pociecha, że poznamy nazwiska hamulcowych.

Anna
Anna
2 lat temu

Powiat zaplanował na to jak czytam 3,7 mln złotych. Ktoś szacował to? Ze wyszło 9 mln jak to było szacowane

Rykie
Rykie
2 lat temu
Reply to  Anna

W budżecie to można zapisać dowolną kwotę, ważne co wychodzi w przetargach. A w Polsce w przetargach płacą za takie baseny po kilkanaście milionów złotych. Chyba nikt nie wierzy, że to by było za 5 milionów skoro wszędzie kosztuje 10-20 mln.

Anna
Anna
2 lat temu
Reply to  Rykie

Ale z tego co wiem to chyba obowiązek jest szacowanie zrobić przepisy są na to .

Jaaa
Jaaa
2 lat temu
Reply to  Anna

Inflacja, wojna… Materiały poszły w górę. Ale ja myślę że przyczyna jest inna. Jedna z lokalnych firm która się zgłosiła wie doskonale że oni te baseny muszą zrobić i chcą zrobić za wszelką cenę, zatem korzystając z okazji rzucili cenę trzy razy wyższą, bo wiedzą że i tak się zgodzą. Swoją drogą rembud miałby jednocześnie zrobić remont MDK i baseny, ciekawe jak im to wyjdzie. Za 10 baniek to ja łopata i betoniarka zrobię te baseny.

Paweł
Paweł
2 lat temu

Zapamiętajcie sobie, że jeżeli po wyborach nadal będzie rządził Bieńkowski ze swoją koalicją to nie będzie niczego, jak to mówił klasyk. Basen miał być w tamtym roku, nie ma do tej pory, miało być niecałe 4 mln jest prawie 10, jedyne wyjście to bardziej zadłużyć powiat, ze swoimi radnymi mogą to przegłosować. Ostatnio zaczął obiecywać zalew w Chorzelach i Przasnyszu, i samochwalne wpisy u siebie czyli już myśli o wyborach, tylko dla rozumiejących ludzi to jest jedna wielka ściema jak wszystko związane z tymi nieudacznikami.

Jaaa
Jaaa
2 lat temu
Reply to  Paweł

Te weź nie pluj jadem bo ci się lakierki przepalą

Trzeżwy
Trzeżwy
2 lat temu

Baseny w miejscu boiska? Swietny pomysł! A lekcje wychowania fizycznego w tej małej salce. Ciekawie się robi

Jaaa
Jaaa
2 lat temu
Reply to  Trzeżwy

Ja tam boiska nigdy nie widziałem jeżeli chodzi o miejsce które mam na myśli, czyli za lodowiskiem

ORMO
ORMO
2 lat temu
Reply to  Jaaa

Zbyt krótko żyjesz

Miałeś chamie złoty róg
Miałeś chamie złoty róg
2 lat temu

Zapytanie ofertowe jest następujące ” Przedmiotem zamówienia jest wykonanie kompletnej dokumentacji projektowej (z uzyskaniem pozwolenia na budowę) wraz
z wykonaniem robót budowlanych dla zadania pn. Budowa zespołu odkrytych basenów wraz z kompleksem budynków
socjalno-gospodarczych i infrastrukturą techniczną przy Zespole Szkół Powiatowych w Przasnyszu” .
Zaraz zaraz, czy nie był wyłoniony projektant tego zadania z 1,5 roku temu, gdzie starosta na fb informował , że dokumentacja jest już gotowa i za chwilę będzie pozwolenie na budowę??
Placimy drugi razy za dokumentację i jesteśmy w tym samy punkcie co rok temu?

Hultaj
Hultaj
2 lat temu

Podobno wyleciał na Malediwy i tyle go widzieli

CEMI
CEMI
2 lat temu

https:/ m. facebook. com/story.php?story_fbid=4010328632334892&id=194196580614802

To jest ten projektant czy go jednak nie ma.

https:/ m. facebook. com/story.php?story_fbid=2775115339415632&id=1477437409183438

To jest ten projekt czy go jednak nie ma ?

Jeśli go nie ma a był to gdzie jest ?

Hultaj
Hultaj
2 lat temu

Ja proponuję żeby starostwo zainwestowało te 10 milionów w utworzenie firmy budowlanej, która będzie wykonywała takie projekty. Konkurencja na rynku, nowe miejsca pracy i samowystarczalność. Może mieć powiat ludzi od zarządzania drogami, to niech ma i własną załogę budowlańców.

Tomek
Tomek
2 lat temu

Przy kwotach rzędu 10 mln, za otwarte baseny, użytkowane kilkadziesiąt dni w roku ( przy sprzyjającej pogodzie), zapewne też nieostatecznych, bo czasy sprzyjające wzrostowi…ryzykowne…może warto powrócić do pomysłu zalewu. Korzyść niewspółmierna… dla ludzi, natury i promocji miasta. Szansa dla nowych perspektyw, pomysłów i rozwoju….Jak się rzucać to na głęboką wodę, a nie 1,5 m…

Yohny
Yohny
2 lat temu

Ja proponuję, żeby wreszcie w Przasnyszu to urząd miasta zaproponował budowę basenu i doprowadził to do finału. Bo ani w poprzednich kadencjach, ani w obecnej nie zrobili tego czym właśnie miasto powinno się zająć. Czas na zmianę burmistrza.

jus
jus
2 lat temu

Przy dwoch oferentach ze zblizona cena zdarza sie ze sa ustawki. Jedna firma krzak siostra podaje spesjalnie nieco wyzsza cene zeby przeszla oderta firmy matki. Nie sugeruje ze w tym przypadku akurat tych dwoch oferentow tak zrobilo bo nie znam i nie jestem na miejscu tylko ze lepiej jak jest co najmniej trzech oferentow.Ten przetarg mozna rozpisac jeszcze raz. No i mozna w przetargu zrobic etapowosc. Nie trzy baseny od razu tylko na razie jeden lub dwa a reszta w drugiej fazie. Choc latwiej od razu budowac trzy-o ile dobrze pamietam projekt (byly trzy).Ja tam bym zrobil najpierw jeden basen… Czytaj więcej »

jus
jus
2 lat temu
Reply to  jus

Dziekuje za wszystkie opinie minusowe. Moim celem nie bylo dolewac pesymismu ani defetyzmu do projektu . To sa realia czy sie komus podoba czy nie i moga byc potraktowane jako umiarkowany optymizm polaczony z realizmem , strategicznym planowaniem, przygotowaniem na przyszlosc i niespodzianki. Normalne przy kazdej inswestycji.Radocha jak sie uda i tak jest spora. Teraz przypatrzmy sie kosztom w porowaniu do zachodu. „The average cost of installing an in-ground pool is between $35,380 and $65,389, with a median Miami pool installation cost average of $49,634. The size of your pool, it’s location, and the type of materials used will all… Czytaj więcej »

jus
jus
2 lat temu
Reply to  jus

Zpomnialem dodac ze ten sredni koszt basenu w moim poscie wyzej wydaje mi sie zawiera koszt siatki na owady-komary muszki , liscie (screen , lanai). Bo jest to dosc typowe rozwiazanie-wrecz standardowe. Te owady na poludniu sa mocno dokuczliwe szczegolnie przy duzej wilgotnosci.I ta konstrukcja nie jest tania ani latwa . Belki sa aluminiowe ciete roznie w zaleznosci od polaczenia z dachem a zalozenie siatki to spora robota=roboczogodzin.. Z reguly ta konstrukcja vinylowej siatki okala trzy strony z zewnatrz a czwarta stanowi polaczenie z domem.Przyklad basenu z typowa siatka. Zatem taki koszt okolo 50 tysiecy dolcow chyba (do sprawdzenia) zawiera… Czytaj więcej »

Obserwer
Obserwer
2 lat temu

Przeżyłem w tym mieście kilkadziesiąt i tak naprawdę te miasto nigdy nie miało szczescia do dobrych gospodarzy. Mógłbym tu przytoczyć wiele na to dowodów ale to co się teraz u nas dzieje od kilkunastu lat wzywa o pomstę do nieba . Jedną z wielu przyczyn jest nueudolna , bardzo rozdyskutowana , a mało efektywna władza . Jednak największym problemem jest nieprofesjonalny statosta za to z dużym parciem na szkło , a efektów bez żadnych pozytywnych sukcesów . . . Proszę zobaczyć w jakim miejscu znajdują się Chorzele. Jest to mała mieścinę, ale bardzo dobrze się rozwijająca , przy których Przasnysz… Czytaj więcej »