Znamy czerwcowe imprezy w powiecie przasnyskim ?

Już za kilka dni w gminach powiatu przasnyskiego rusza czerwcowa ofensywa imprezowa. Zdecydowanym liderem w liczbie przygotowanych atrakcji jest miasto Przasnysz, ale o swoich mieszkańcach nie zapomniały również powiat i gminy. Jedno jest pewne: w czerwcu nie powinniśmy narzekać na nudę.

Przasnysz

Już 1 czerwca odbędzie się „Dzień Dziecka Skrzydlaty Przasnysz”. Organizatorem wydarzenia jest Aeroklub Północnego Mazowsza. Impreza rozpocznie się o godzinie 10:00. W jej programie m.in. wystawa dynamiczna i statyczna statków powietrznych, konkursy z  nagrodami, poczęstunek, gry i zabawy oraz wiele innych. Atrakcje dla najmłodszych, które odbędą się na lotnisku, zostały dofinansowane przez powiat przasnyski kwotą 2 tys. zł.

Również 1 czerwca na lotnisku rozpoczną się III Ogólnopolskie Targi Rolnicze Open Farm. Podczas weekendu spotka się tam ponad 400 wystawców z całej Polski; wśród zwiedzających będą rolnicy z naszego regionu oraz innych części kraju. Nie zabraknie wystaw ciągników, maszyn oraz urządzeń rolniczych, a także stoisk z nawozami, środkami ochrony roślin, materiałami budowlanymi, wyposażeniem budynków inwentarskich, pasz, materiału szkółkarskiego i wielu, wielu innych. Partnerem targów jest powiat przasnyski.

Tego samego dnia (01.06.2019 r.) w godz. 15:00 -21:00 na boisku „Wembley” na Orlika odbędzie się Holi Festiwal Święto Kolorów, prowadzony przez profesjonalnego didżeja. Organizatorzy zapewniają: oryginalne kolorowe proszki Holi w 9-ciu kolorach, kolorową watę cukrową, kolorowe granity i wyrzutnie proszków Holi.

W niedzielę 02.06.2019 r w godz. 12:00 – 15:00. w Miasteczku Ruchu Drogowego przy KPP w Przasnyszu odbędzie się Rowerowy Dzień Dziecka 2019, podczas którego będzie miał miejsce 1. Przasnyski Wyścig Rowerów Biegowych. Będą konkursy, gry i zabawy z nagrodami, malowanie twarzy, dmuchańce, plac zabaw, basen z kulami i zjeżdżalnia. O pełną wrażeń zabawę zadbają animatorzy z Live Events. Moc atrakcji zapewni również strzelnica multimedialna, pokaz technik kryminalistycznych i udzielania pierwszej pomocy oraz prezentacja samochodów policyjnych i strażackich. Całość uatrakcyjnią pokazy grup tanecznych z JW 5699. Organizatorem imprezy jest niestrudzony AMK Rzemieślnik, natomiast zadanie zostanie zrealizowane w ramach konkursu miasta Przasnysz dla organizacji pozarządowych.

06.06.2019 r. w sali widowiskowej Miejskiego Domu Kultury w Przasnyszu o godz.17:00 obędzie się Dzień Matki, zorganizowany przez Oddział Rejonowy Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Przasnyszu. W programie m.in. występ artystyczny zespołu z MDK Płońsk, pokaz grupy akrobatycznej VOLTA, działającej przy OSiR w Przasnyszu, poczęstunek i zabawa taneczna. Zadanie zostanie zrealizowane w ramach konkursu  miasta Przasnysz dla organizacji pozarządowych.

08.06.2019 r.  odbędzie się “Piknik na cztery łapy”, czyli impreza łącząca rozrywkę z promocją adopcji porzuconych zwierzaków, które przebywają w przasnyskich przytuliskach. Piknik odbędzie się na boisku „Wembley” w godz. 13:00 – 16:00 i wypełnią go gry, konkursy oraz zabawy, którym towarzyszyć będą występy dzieci z miejskich przedszkoli, pokaz grup tanecznych Małgorzaty Bandurskiej z Klubu JW 5699 oraz pokaz sztuk walki Przasnyskiego Klubu Kyokushin Karate. Piknik zwieńczy koncert zespołu Ocalenie. Organizatorem pikniku jest miasto Przasnysz, a burmistrz Łukasz Chrostowski liczy, że bezdomne zwierzęta, zaprezentowane podczas pikniku, znajdą ludzi, którym będą mogły powierzyć swój los oraz pełne miłości psie serca.

10 czerwca br. w Zespole Szkół Powiatowych im. mjra Henryka Sucharskiego w Przasnyszu odbędzie się konferencja „Mazowieckie dobre praktyki i tradycje kulinarne – produkt lokalny i tradycyjny”, która rozpocznie się o godz. 10:00. Współorganizatorem konferencji jest powiat przasnyski.

15.06 – 16.06.2019 r. na Stadionie Miejskim w Przasnyszu odbędą się długo oczekiwane Dni Przasnysza i Ziemi Przasnyskiej, podczas których w rolę gwiazd wieczoru wcielą się Universe i Don Vasyl, a towarzyszyć im będą: W Innym Stanie, Martess, Ocalenie, Przasnyscy Oreleowcy, Aby Pograć oraz wielu innych artystów z naszego powiatu. Burmistrz Łukasz Chrostowski zapowiada świetną zabawę i szereg niespodzianek. Dokładną cenę tegorocznej imprezy poznamy dopiero pod koniec czerwca, ale wiadomo, że w budżecie miasta zabezpieczono na ten cel 60 tys. zł. W tym roku na organizację Dni Przasnysza miasto wyda trzykrotnie mniej pieniędzy niż w roku 2018.

Gmina Krasne 

W sobotę 15.06.2019 r. samorząd Krasnego zaprosi mieszkańców do parku Krasińskich na Festyn Gminy Krasne 2019. Impreza rozpocznie się o godzinie 15.00, towarzyszyć jej będą kiermasze handlowe, park rozrywki dla dzieci i młodzieży, zwiedzanie Muzeum Rodu Krasińskich, wystawy prac artystycznych (m.in “Aniołki z Krasnego”) oraz inne atrakcje. Pomiędzy 15.30 – 17.00 – odbędzie się część artystyczna festynu w wykonaniu dzieci i młodzieży z terenu gminy oraz zaproszonych zespołów. O godzinie 17.00 jubileusz 35-lecia będzie świętował Zespół Ludowy „KRASNE”.

18.00 – 19.00 – Część artystyczna zaproszonych zespołów

19.00 – 21.30 – Zabawa taneczna przy muzyce zespołu “REFLECT”

21.30 – 22.30 – Koncert gwiazdy wieczoru – Zespół “PLAYBOYS”

od 22.30 do 1.00 potrwa zabawa taneczna przy muzyce DJ. Planowany koszt organizacji festynu w Krasnem wynosi 60 tys. zł brutto.

Chorzele

13 czerwca na chorzelskim stadionie planowane są rozgrywki Mini Mundialu zorganizowanego przy udziale Kuriera Przasnyskiego.

26 czerwca o godzinie 13.00 na stadionie miejskim w Chorzelach planowany jest Turniej Miast Partnerskich: Przasnysz – Chorzele. W programie wydarzenia m.in: podpisanie partnerstwa pomiędzy miastami, gry i przyjacielska rywalizacja sportowa oraz integracja.

Najważniejsze wydarzenie dla społeczności Chorzel odbędzie się dopiero w sierpniu. Podczas Dni Chorzel, które odbędą się 3 i 4 sierpnia, jako tzw. gwiazdy wieczoru wystąpią zespoły Papa Dance oraz Andre. Pozostałe atrakcje, imprezy towarzyszące i występy artystyczne poza głównymi gwiazdami wciąż są uzgadniane. Jak udało nam się dowiedzieć, rozmowy i uzgodnienia dotyczą co najmniej pięciu dodatkowych zespołów artystycznych o zasięgu lokalnym i szerszym. Ośrodek Upowszechniania Kultury w Chorzelach, który jest organizatorem imprezy, oszacował koszt zaproszenia wszystkich zespołów na kwotę około 40 tys. zł.

 Gmina Jednorożec

O planowany kształt oraz koszt Dnia Jednorożca, który ma odbyć się w czerwcu, zapytaliśmy gminę 13 maja. Mimo, że przypomnieliśmy telefonicznie o konieczności udzielenia odpowiedzi, nie otrzymaliśmy jej do dziś. Program wydarzenia gmina opublikowała jednak 27 maja w internecie. Z plakatu promującego imprezę wynika, że Dzień Jednorożca odbędzie się w niedzielę 9 czerwca, a w roli gwiazdy wieczoru o 20.30 wystąpi zespół disco polo – MIG. Świętowanie rozpocznie się o godzinie 15.00, kiedy na scenie zagoszczą lokalni artyści. O 16.45 rozpocznie się występ finalistów konkursu Mam Talent. O 17.30  swój popis da grupa artystyczna Wiedźmuchy, a 19.00 na scenę wkroczy zespół 4 Love. Po koncercie gwiazdy wieczoru, o 21.30 rozpocznie się zabawa taneczna z zespołem Lavender, która zakończy się pół godziny przed północą.

Gminy: Przasnysz, Czernice Borowe oraz Krzynowłoga Mała nie przygotowały w czerwcu żadnych imprez.

M. Jabłońska


guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Ojciec
Ojciec
2 lat temu

Przasnysz ? a kiedy będzie dzień ojca ?