Znajomy na messengerze poprosił o pożyczkę? Kobieta straciła kilka tysięcy złotych

Uważajmy na coraz częściej spotykany sposób oszustów na wyłudzenie pieniędzy. Przestępcy najpierw włamują się do komunikatora internetowego użytkownika, a następnie dążą do wyłudzenia pieniędzy od znajomych. W sidła oszustów wpadła kobieta, która chcąc pomóc, straciła 3 tys. zł.

 

Nieznany  sprawca, włamał się na konto kobiety korzystającej z komunikatora i poprosił o podanie kodu do szybkiej płatności. Niestety kobieta kierując się chęcią pomocy trzykrotnie podała kod osobie przedstawiającej się za jej znajomego, w wyniku czego straciła kwotę 3 tysięcy złotych.

– Pamiętajmy, aby weryfikować wiadomości otrzymane od znajomych, w których proszą o pożyczkę pieniędzy – apeluje policja.

 

– Przestępcy wymyślają coraz to nowe metody oszustwa. Tym razem forma wyłudzenia pieniędzy polega na uzyskaniu kodu płatności internetowej ofiary. Przestępca po włamaniu się na konto portalu skocznościowego danej osoby, wysyła za pomocą komunikatora do jej znajomych informację z prośbą o pożyczenie pieniędzy, tłumacząc się nagłą potrzebą. Następnie proszą swoją ofiarę o podanie kodu płatności internetowej, dzięki któremu wypłacą pieniądze z bankomatu. Niczego nieświadoma ofiara jest przekonana, że pożyczyła pieniądze znajomemu – dodają funkcjonariusze.

 

ren

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments