Zmodernizowano cztery drogi powiatowe w gminie Chorzele.

W ramach zadania mającego na celu poprawę bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz spójności komunikacyjnej, w gminie Chorzele zmodernizowano cztery odcinki dróg powiatowych o łącznej długości 9,771 km, co kosztowało blisko 1,62 mln zł.

 

W uroczystości wzięli udział: starosta przasnyski Krzysztof Bieńkowski, Waldemar Trochimiuk wicestarosta Powiatu Przasnyskiego, radny powiatowy Krzysztof Nieliwodzki, radny gminny Andrzej Krawczyk, sołtysi z Zarąb i Pościenia, pracownicy Powiatowego Zarządu Dróg w Przasnyszu z dyrektorem Kazimierzem Pióro na czele, przedstawiciel firmy STRABAG – wykonawcy dróg.

W ramach zadania pod nazwą „Poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego dróg powiatowych oraz spójności komunikacyjnej miejscowości gminnych w ramach powiatowej sieci drogowej” wyremontowano trzy drogi powiatowe:

 

– nr 3208W (Wielbark) granica województwa – Zaręby (2 odcinki)

– nr 3211W Chorzele – Budki – Poścień – Zaręby

– nr 3218W (część odcinka) od drogi Janowo – Mchowo – Krzynowłoga Wielka

 

Odnowiona została nawierzchnia jezdni, naprawiono spękania na krawędzi nawierzchni, poszerzono oraz utwardzono pasy poboczy, uzupełniono oznakowanie pionowe, namalowano oznakowanie na jezdni, zamontowano doświetlenie skrzyżowań w postaci lamp fotowoltaicznych, wykarczowano oraz mechanicznie przycięto pobocza.

Na realizację projektu pozyskano dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych w wysokości 70% wartości inwestycji, pozostałe 30% pochodziło ze środków własnych Powiatu Przasnyskiego.

Źródło Starostwo Powiatowe
Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
was85
was85
3 lat temu

I to jest ważne, infrastruktura! Bezpieczne drogi, żebyśmy mogli bezpiecznie się przemieszczać i cało wracać do domu. Szczególnie teraz w czasie wakacji.

Tubylec
Tubylec
3 lat temu

Ta droga to była jedna wielka dziura na dziurze, bardzo mnie cieszy, że zawieszenie odpocznie w końcu. I to dobrze, że nawet takie jak to mówią końce świata nie są zapomniane przez władze.