Zmienił pas ruchu i uderzył w zabezpieczający miejsce zdarzenia radiowóz. Sprawca był pod wpływem alkoholu

We wtorek informowaliśmy o kolizji drogowej z udziałem trzech aut. Podczas zabezpieczania miejsca zdarzenia przez służby doszło do kolejnej kolizji. Kierujący mercedesem zmieniając pas ruchu nie zachował ostrożności i zderzył się z ciężarówką, a następnie uderzył w zabezpieczający miejsce zdarzenia radiowóz.

 

Około godz. 12:00 patrol ruchu drogowego został skierowany na ul. Mickiewicza w Makowie Maz., gdzie doszło do kolizji drogowej.

– Na miejscu policjanci wstępnie ustalili, że kierujący BMW jadąc od Różana zatrzymał się przed przejściem dla pieszych, a jadący za nim kierujący Skodą zatrzymał się za BMW. Natomiast jadący za nimi kierowca VW nie zachował ostrożności i uderzył w tył Skody, która uderzyła w tył BMW – informuje Monika Winnik z KPP Maków Maz.

Podczas czynności okazało się, że sprawca kolizji, 33 – letni kierujący VW był po spożyciu alkoholu. Wynik badania alkomatem wykazał 0,17 mg/l. Następnie okazało się, że mężczyzna posiada sądowy zakaz kierowania pojazdami.

 

Na miejsce skierowano kolejny patrol, aby zabezpieczył miejsce zdarzenia, gdzie pracowali strażacy oczyszczający drogę po kolizji. Ruch w rym  miejscu odbywał się wahadłowo.

– W trakcie zmiany pasa ruchu 70 – letni kierujący Mercedesem nie zachował ostrożności i zderzył się z ciężarówką, a następnie uderzył w zaparkowany radiowóz. Na szczęście nikt nie ucierpiał. Na miejscu policjanci wykonali czynności, mające na celu ustalenia przyczyn tego zdarzenia. Droga w tym miejscu była zablokowana. Utrudnienia w ruchu trwały ponad godzinę – dodaje.

 

 

ren

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments