Zmiany w zarządzie KROSS. Prezes Zbigniew Sosnowski przechodzi do Rady Nadzorczej

Założyciel i właściciel KROSS Zbigniew Sosnowski od 1 lipca 2021 roku przechodzi do Rady Nadzorczej. Zarządem pokieruje dotychczasowy wiceprezes Filip Wojciechowski. Zbigniew Sosnowski będzie nadzorował dalszy rozwój KROSS, skupi się także na budowaniu silnej grupy kapitałowej w ramach firm rodziny Sosnowskich, czyli Novdom i Evertec a także na tworzeniu nowych biznesów. Nowym wiceprezesem KROSS zostanie Kacper Sosnowski, do zarządu dołączy Jacek Bugaj, dotychczasowy Dyrektor Zarządzający odpowiedzialny za sprzedaż.

 

Polski producent rowerów KROSS jest liderem tego rynku w Polsce oraz liczącym się graczem w Europie. Rowery KROSS są eksportowane do blisko 50 krajów na całym świecie. W styczniu i lutym, czyli tuż przed startem sezonu, firma notuje rekordową sprzedaż i na tle innych firm realizuje zamówienia oraz deklaruje wysoką dostępność swoich produktów. Po ubiegłorocznym boomie na rowery, jakiego wcześniej w Polsce nie było, KROSS dobrze przygotował się do nowego sezonu, zamawiając potrzebne do produkcji części i komponenty z dużym wyprzedzeniem.

Strategia rozwoju KROSS zakłada, że firma stanie się numerem 1 w Europie środkowo-wschodniej pod względem liczby klientów i rozpoznawalności marki oraz trafi do grona 10 największych firm rowerowych na świecie.

 

W portfolio właściciela KROSS Zbigniewa Sosnowskiego znajdują się także inne biznesy, takie jak firma deweloperska Novdom oraz producent najskuteczniejszej na świecie izolacji termicznej Evertec. Zgodnie ze strategią rozwoju grupy firm rodziny Sosnowskich, właściciel KROSS zdecydował, że przejdzie do Rady Nadzorczej, w której będzie nadzorował rozwój wszystkich firm w grupie oraz budował nowe biznesy i prowadził akwizycje.

 

– Po 30 latach prowadzenia KROSS uważam, że firma ma przed sobą najlepszy czas na dalszy, dynamiczny rozwój i trzeba tę szansę wykorzystać. To także dobry moment na budowę silnej grupy firm rodziny Sosnowskich. Do zmiany mojej roli w KROSS przygotowywałem się od dawna, ale w ubiegłym roku musieliśmy sprostać wyzwaniom jakie wywołała pandemia. Teraz, gdy dzięki dobrym decyzjom biznesowym KROSS wykorzystał boom rowerowy i świetnie przygotował się do nowego sezonu, będę mógł skupić się na tym, co daje mi największą satysfakcję i motywuje do działania. Przejście do Rady Nadzorczej pozwoli mi nadal nadzorować KROSS, ale także rozwijać nowe biznesy i realizować akwizycje. Będę wspierał moich współpracowników wiedzą i doświadczeniem, a także ich motywował i inspirował – mówi Zbigniew Sosnowski, prezes KROSS.

 

Zmiana na stanowisku prezesa zarządu KROSS nastąpi 1 lipca. Proces zmian już się rozpoczął od budowy nowej, profesjonalnej Rady Nadzorczej oraz nowego zarządu. Nowym prezesem KROSS zostanie dotychczasowy wiceprezes Filip Wojciechowski, utalentowany menadżer z wieloletnim doświadczeniem w największych firmach w Polsce.

KROSS nie tylko osiągnął wspaniała pozycję rynkową, ale też ma wszystko, aby w najbliższych latach być jedną z największych i najlepszych firm rowerowych na świecie. Konsekwentnie budowany latami wspaniały zespół, jest fundamentem i gwarancją sukcesu firmy w kolejnych latach. Moja nowa rola, to dla mnie wielkie wyróżnienie i wyzwanie. To także duża odpowiedzialność przed Klientami, pracownikami i Właścicielem. Stawiamy na nowoczesne produkty, najlepszą obsługę Klientów i mocną markę – mówi Filip Wojciechowski, wiceprezes KROSS.

Kacper Sosnowski będzie pełnił rolę właścicielską jako wiceprezes firmy. Strategia w tym obszarze została przygotowana zgodnie z najlepszymi, światowymi standardami dotyczącymi sukcesji. Plan zakłada, że firma na zawsze pozostanie w rękach rodziny i długofalowa, właścicielska rola Kacpra Sosnowskiego, jest w tym procesie ważniejsza niż funkcja w zarządzie.

 

W zarządzie KROSS pozostaje Michał Szlachetka, który w randze wiceprezesa odpowiada za operacyjną działalność firmy. Do zarządu dołączy Jacek Bugaj, profesjonalista z wyjątkową wiedzą na temat funkcjonowania branży rowerowej w Polsce i Europie. CFO spółki pozostaje Łukasz Hadyś. Nowy zarząd w tym składzie rozpocznie pracę 1 lipca br.

Plany KROSS są ambitne. Dzięki odważnym decyzjom, firma chce wykorzystać rynkową szansę i wzmacniać swoją pozycję zarówno w Polsce jak i Europie. Zdaniem wielu ekspertów ubiegłoroczny boom na rowery to trwały trend a część z nich uważa, że najbliższe lata przyniosą nawet 45% wzrost popytu na rowery. U progu nowego sezonu KROSS jest jedyną firmą w Polsce, która deklaruje masową dostępność rowerów. Pod kątem sprzedaży, styczeń i luty były dla KROSS rekordowe. Do tej pory firma zrealizowała 90% tegorocznych zamówień do sieci dilerskiej.

 


 

Źródło KROSS
guest
7 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Moje imię 44
Moje imię 44
14 dni temu

Powodzenia. Gdziekolwiek jestem i pada temat rowerów, zawsze dumny jestem że Kross jest tak rozpoznawalną marką i ma świetne opinię. Szkoda, że władze nie potrafią przekuć tego na marketing miasta. Kwietniki ze starych ram rowerowych to trochę za mało. Mam taki pomysł na edycję specjalną rowerów, które otrzymają delegacje i ważni goście odwiedzający Przasnysz. Nazwa roweru “Duke Konrad I” od dawcy praw miejskich. Można też każdemu urodzonemu dziecku w Przasnyszu dawać specjalny talon na rowerek dziecięcy w edycji specjalnej z nazwą “Orlik”, nie dostępny w wolnej sprzedaży. Pomysły dwa, które od razu przyszły mi do głowy. Może macie inne? Podzielcie… Czytaj więcej »

psz
psz
14 dni temu
odpowiada  Moje imię 44

pomysł?dać zarobić ludziom godnie a rowerek dziecku sami kupią

Daniel
Daniel
14 dni temu

Super ,że Jacek jest w zarządzie. Przez 24 lata oddawał całe swoje serce Naszej firmie. Dzięki takim ludziom firma się rozwija 👍

Imię
Imię
14 dni temu

Pan F.W pogrąży firmę Kross podobnie jak poprzednie, Black Red White i Protector. Szkoda..

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
14 dni temu

Co by nie powiedzieć, to gość w ciągu 25 lat w takim pipidówku jak Przasnysz zbudował od zera naprawdę dużą firmę. Na początku produkowali tani chłam, teraz mają niezłe rowery za przyzwoite pieniądze.

Miasto ma podatki, ludzie pracę, niech tam się rozwijają.

Green
Green
14 dni temu

Aż Ci dam lajka

Elis
Elis
13 dni temu

Nie mam nic przeciwko marki kross ale ich rowery w stosunku cena do jakości są przy drogie, szczególnie te wyczynowe MTB. Ramy karbonowe potrafią się złamać. Jeszcze przed wami sporo pracy.

Last edited 13 dni temu by Elis