Zmiany opłat za odpady komunalne od domków letniskowych na terenie gminy Czernice Borowe

Radni gminy Czernice Borowe w czasie ostatniej sesji zmienili sposób naliczania opłat za odpady komunalne z nieruchomości, na których znajdują się domki letniskowe.

 

Podczas ostatniej sesji Rady Gminy Czernice Borowe, radni zmienili metodę ustalenia opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi oraz ustalili stawki tej opłaty w przypadku nieruchomości, na których znajdują się domki letniskowe lub inne – wykorzystywane na cele rekreacyjno – wypoczynkowe.

 

Jak poinformował Jacek Bartołd, przewodniczący Rady Gminy Czernice Borowe zmiana dotyczy pobierana opłaty za każdy domek letniskowy, który znajduje się w danym obrębie geodezyjnym. Oznacza to, że jeśli na jednej działce znajdują się cztery domki letniskowe, to kwota będzie mnożona razy cztery.

W przypadku, gdy odpady są zbierane i odbierane w sposób selektywny zryczałtowana stawka opłaty za rok wyniesie 181 złotych. Podwyższona ryczałtowa stawka opłaty wyniesie natomiast 362 złote za rok – ta będzie odprowadzana w przypadku niewypełnienia obowiązku selektywnego zbierania odpadów komunalnych.

 

j.b.

Sprawdź również
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Joanna
Joanna
7 miesięcy temu

No jak radni podnosili pensje wójtowi a wójt radnym to szybko poszło. Teraz trzeba znaleźć $ na te podwyżki…