Zmiany kadrowe w 2. Ośrodku Radioelektronicznym w Przasnyszu

1 lutego Inspektor Rodzajów Wojsk Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych gen. dyw. Sławomir Owczarek wręczył decyzję o wyznaczeniu na stanowisko służbowe zastępcy dowódcy – szefa sztabu 2. Ośrodka Radioelektronicznego ppłk. Andrzejowi Kaliszewskiemu, który zastąpi na stanowisku kmdr. por. Arkadiusza Kurdybelskiego odchodzącego do rezerwy.

 

– Służba pełniona przez kmdr por. Kurdybelskiego na stanowisku zastępcy dowódcy – szefa sztabu odbywała się na niezwykle wysokim poziomie. Cechowała go wysoka kultura osobista, sumienność, rzetelne realizowanie nie tylko żołnierskich obowiązków, ale przede wszystkim obowiązków, jakie każdy z nas ma wobec Ojczyzny. Z ppłk Kaliszewskim natomiast współpracuję od kilkunastu lat. Z uwagą śledziłem rozwój jego osoby i zapewniam, że cechuje go olbrzymia wiedza fachowa, charyzma, szybkość i trafność podejmowanych decyzji oraz dbałość o podwładnych. Systematycznie podnosił swoje kwalifikacje m.in. poprzez uczestnictwo w misji pokojowej w Gruzji, kontynuację nauki na studiach podyplomowych oraz kilkunastu fachowych kursach, jak również poszerzając znajomość języków obcych. Serdecznie gratuluję i życzę dalszej owocnej współpracy na nowym wyższym stanowisku służbowym – zaprezentował sylwetkę żołnierza płk dypl. Bogusław Postek.

 

Zgodnie z przepisami wyznaczenie żołnierza zawodowego następuje w drodze rozkazu lub decyzji. – Poza obligatoryjnymi wymaganiami przepisy wskazują także na kryteria fakultatywne takie jak: staż służby wojskowej, znajomość języków obcych, sprawność fizyczna, czy stan zdrowia. W ramach wyboru kandydata na dane stanowisko przepisy przewidują zorganizowanie kwalifikacji, do której dowódcy jednostek oraz ich przełożeni mogą zgłaszać kandydatów. Rozwiązania te mają na celu zapewnienie równego dostępu żołnierzy zawodowych do wyższych stanowisk służbowych, stosując przy tym zasadę wyboru „najlepszego kandydata z najlepszych” – podaje kpt. Arkadiusz Michalski.

 

 

ren

 

Sprawdź również
guest
13 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
jana
jana
1 miesiąc temu

Gratulacje dla Pana Andrzeja Kaliszewskiego.

Rezerwa(prawdziwa)
Rezerwa(prawdziwa)
1 miesiąc temu
Reply to  jana

Hahahaha, upadek tej przasnyskij instytucji. Współczuję wszystkim, którzy tm pracują. Coś wiem na ten temat i dlatego komentuję.

przasnyszanka
przasnyszanka
1 miesiąc temu

Nie oszczędzajmy gratulacji…Andrzeju gratuluję i życzę sukcesów nieustających i zdrowia

Woody
Woody
1 miesiąc temu

Szkoda, że tak porządni ludzie odchodzą z wojska. Powodzenia w cywilu.

Tadek
Tadek
1 miesiąc temu

wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/oto-przyczyny-fali-odejsc-z-armii-pelny-obraz-zgnilizny-to-juz-nie-jest-wojsko/hlrbvh9

Sidewinder
Sidewinder
1 miesiąc temu
Reply to  Tadek

pewnie Różański pisał artykuł? szkoda czytac , strata czasu

Click
Click
1 miesiąc temu
Reply to  Sidewinder

Niestety ale to jest prawda

Click
Click
1 miesiąc temu

Polemizowałbym z tą wiedzą Kaliszewskiego, po drugie co ma misja w Gruzji do specyfiki jednostki? Prawda jest taka, kto nie pojechał na misję zamykała się przed nim ścieżka awansu. Nawet teraz służy tam oficer, który w jednym stopniu chodzi ponad 23 lata. Nie był na misji i nie ma pleców. A inny w tym samym stopniu 5 lat temu był szeregowym. Takie tam cyrki.

Bolek i Lolek
Bolek i Lolek
1 miesiąc temu
Reply to  Click

Ten 23 letni weteran przespał w fotelu 15 lat zamiast zrobić studia II stopnia i awansować dalej.Wybrał inną drogę kariery i niech się cieszy, że może dospać resztę, bo w cywilu by popłynął.Natomiast, że tam dzieją się cyrki to inna sprawa a wynikająca z charakteru pracy.Tam się nic nie produkuje a podstawą w przetrwaniu dnia są ploty i obrabianie komuś siedzenia.Kto nie był ten nie wie jak tam jest „wesoło” a i można dorobić do pensji czy emerytury za tzw. TW.

Jarek i Krycha
Jarek i Krycha
1 miesiąc temu
Reply to  Bolek i Lolek

Lolo to podwładny kilku idiotów więc i sam odziedziczył tę cechę no i kumpel mikigo cymbała. Patologia.

0060 8039 6340 0110 2323
0060 8039 6340 0110 2323
1 miesiąc temu
Reply to  Jarek i Krycha

Hahahahahahahaha!

Impel
Impel
1 miesiąc temu
Reply to  Click

Kultura osobista pana Andrzeja też pozostawia bardzo wiele do życzenia

Janek
Janek
1 miesiąc temu
Reply to  Impel

Baaardzo wiele.