Zmiana na stanowisku wojewody mazowieckiego. Konstanty Radziwiłł złożył wniosek o odwołanie

Wojewoda mazowiecki Konstanty Radziwiłł złożył w kancelarii premiera wniosek o odwołanie go ze stanowiska wraz z końcem marca – informuje reporter RMF FM. W najbliższym czasie Radziwiłł ma zostać ambasadorem Polski na Litwie.

 

Jak ustalił dziennikarz RMF FM, do czasu wybrania następcy Konstantego Radziwiłła, czyli prawdopodobnie do połowy kwietnia, obowiązki wojewody pełnić będzie jeden z jego obecnych zastępców.

Konstanty Radziwiłł, dotychczasowy wojewoda mazowiecki, a wcześniej minister zdrowia, zostanie nowym ambasadorem Polski na Litwie. Minister spraw zagranicznych Zbigniew Rau tydzień temu wręczył mu nominację. Taką informację podało Ministerstwo Spraw Wewnętrznych w mediach społecznościowych.

 

Radziwiłł jest doktorem nauk medycznych, lekarzem, od 2019 r. – wojewodą mazowieckim. Od listopada 2015 r. do stycznia 2018 r. pełnił funkcję ministra zdrowia w rządach Beaty Szydło i Mateusza Morawieckiego. Był senatorem w latach 2015 – 2019.

Zna języki: angielski, rosyjski, włoski; uczy się języka litewskiego.

 

ren

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
6 miesięcy temu

Szczury czują, że okręt tonie i próbują zapewnić sobie posadki na choć te kilka lat…

Anna
Anna
6 miesięcy temu

W punkt, to samo pomyślałam.

Paweł
Paweł
5 miesięcy temu

To nie jest na kilka lat, ambasadora można odwołać w każdym momencie. A Radziwił wiadomo to typ bez kompetencji i w dodatku ma w swoim dorobku wiele decyzji które nie były zbyt dobre wizerunkowo dla obozu rządzącego wcześniej jako minister zdrowia a teraz jako wojewoda. Może po prostu chcą go schować przed wyborami.

Anna
Anna
6 miesięcy temu

No powoli szczury będą sp.. z okrętu.