Zmiana na stanowisku komendanta wojewódzkiego policji

Mł. insp. Rafał Batkowski, który od lutego 2012 roku pełnił funkcję mazowieckiego komendanta wojewódzkiego policji, odchodzi ze stanowiska i zostanie szefem garnizonu wielkopolskiego. Jego obowiązki przejmie insp. Cezary Popławski dotychczasowy zastępca komendanta wojewódzkiego w Łodzi. W pożegnaniu Rafała Batkowskiego wziął udział wojewoda Jacek Kozłowski.

Młodszy inspektor Rafał Batkowski w policji służy od dwudziestu lat. Jest absolwentem Instytutu Profilaktyki Społecznej i Resocjalizacji Uniwersytetu Warszawskiego oraz podyplomowych studiów na Wydziale Prawa i Administracji UW w zakresie problematyki przestępczości zorganizowanej i terroryzmu. Karierę rozpoczął od pracy w prewencji i samodzielnym pododdziale antyterrorystycznym. W Komendzie Głównej Policji pełnił funkcję m.in. naczelnika Zarządu Operacji Antyterrorystycznych i zastępcy dyrektora Biura Prewencji i Ruchu Drogowego. W 2007 roku powołano go na stanowisko zastępcy mazowieckiego komendanta policji.

Inspektor Cezary Popławski służbę w policji rozpoczął w 1987 roku. Ukończył Uniwersytet Łódzki na Wydziale Prawa i Administracji, Wyższą Szkołę Policji w Szczytnie oraz na tej samej uczelni Studium Zawodowe Zarządzanie w jednostkach Policji. W lutym 2012 roku został zastępcą komendanta wojewódzkiego policji w Łodzi do spraw prewencji.

Policja jest podstawową formacją gwarantującą bezpieczeństwo w państwie. Jej głównym zadaniem jest stanie na straży prawa, zapewnienie ochrony i pomocy. W jej szeregach pracuje około 100 tysięcy osób. W województwie mazowieckim działają dwa garnizony policji: stołeczny (obejmujący Warszawę i powiaty: nowodworski, warszawski – zachodni, grodziski, pruszkowski, piaseczyński, otwocki, miński, wołomiński i legionowski) oraz mazowiecki (pozostała część regionu) – z siedzibą w Radomiu.

 


Mazowiecki Urząd Wojewódzki


 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments