Zmarła Wanda Zofia Lewandowska, wieloletnia nauczycielka Liceum Ogólnokształcącego w Przasnyszu

Wanda Lewandowska zmarła 15 lutego. Odeszła w wieku 93 lat. Życie zawodowe związała z przasnyskim Liceum Ogólnokształcącym.

 

15 lutego w wieku 93 lat zmarła Wanda Lewandowska. Pracowała jako nauczyciel przysposobienia obronnego w Liceum Ogólnokształcącym w Przasnyszu.

Życiorys pani Wandy Lewandowskiej przywołał w wydanej z okazji 100-lecia Liceum, książce „Biografie z przasnyskiego ogólnika” Piotr Marcin Kaszubowski. Publikujemy jego fragmenty:

„Przyszła na świat 25 kwietnia 1930 roku w Grudusku (…) ukończyła Liceum Pedagogiczne w Mławie oraz WSP w Bydgoszczy. Pracę w LO w Przasnyszu rozpoczęła w 1951 roku jako nauczyciel przysposobienia wojskowego. (…) Z czasem jej przedmiot zmienił swoją nazwę oraz charakter. (…)

Wanda Lewandowska była wychowawczynią wielu klas. Opiekowała się pocztem sztandarowym i szkolną organizacją PCK. Po przejściu na emeryturę w 1985 pracowała jako kierownik internatu”

 

 

ren

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Anka
Anka
4 miesięcy temu

„PUCHA” umiała budzić respekt

Waldemar
Waldemar
4 miesięcy temu

Budziła respekt to fakt. Przy bliższym poznaniu dała się lubić.

Piotr Kaszubowski
Piotr Kaszubowski
4 miesięcy temu

Po Bogdanie Trymerskim odeszła moja sąsiadka z Domu Nauczyciela, Wanda Lewandowska. Oboje odpowiedzieli na moją ankietę biograficzną, dostarczyli ciekawych zdjęć.
„Biografie z przasnyskiego ogólniaka” dezaktualizują się w szybkim tempie 🙁