Zmarła Joanna Cieślik, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Przasnyszu

Z przykrością informujemy, że w dniu 18 maja 2024 roku zmarła Joanna Cieślik, wieloletnia dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Przasnyszu.

 

Joanna Cieślik od 1993 roku pełniła funkcję Dyrektora Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Przasnyszu. Była twórcą lokalnego systemu wsparcia dla osób niepełnosprawnych, dzięki uruchomieniu Ośrodka Rehabilitacji dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej.

Powołała także pierwszy w byłym województwie ostrołęckim Środowiskowy Dom Samopomocy dla osób z niepełnosprawnością intelektualną.

Była twórczynią nowatorskiego projektu aktywizującego społeczność lokalną na rzecz rozwiązywania trudnych problemów społecznych, w wyniku którego w kwietniu 2005 r. została powołana Koalicja na Rzecz Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie, której celem było między innymi zwiększenie społecznego zaangażowania w obszarze przeciwdziałania przemocy.

Jej działalność przyczyniła się do łagodzenia i kompleksowego rozwiązywania problemów społecznych w Przasnyszu.

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
5 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Www
Www
1 miesiąc temu

Wielka szkoda.Bardxo miła, ciepła osoba.

MMB
MMB
1 miesiąc temu
Reply to  Www

Ogromną strata,wspaniała i pomocna osoba

przasnyszanka
przasnyszanka
1 miesiąc temu
Reply to  MMB

O tak …Kobieta z klasą! Dlaczego ,nie wierzę w to odejście?!!!

mieszkaniec
mieszkaniec
1 miesiąc temu

wielka strata kondolencje dla rodziny

Mirosław
Mirosław
1 miesiąc temu

Niewyobrażalna strata…. Mądry, dobry Człowiek, każda rozmowa z Nią była cenna, inspirująca. Pani Joanna uczyniła bardzo wiele dobrego nie tylko dla mieszkańców Przasnysza. Od 2021 r. dzieliła się swoim doświadczeniem, w tym związanym z przeciwdziałaniem przemocy, z ukraińskimi kierownikami ośrodków pomocy społecznej. To zaowocowało wprowadzeniem m.in. w obwodzie czerkaskim, winnickim, żytomierskim, w rejonie Berdyczowa, rozwiązań jakie Pani Joanna inicjowała w Przasnyszu. Teraz tam też są ludzie, którzy przeżywają żal z powodu Jej odejścia… Szczere wyrazy współczucia dla Rodziny i wszystkich, którym Pani Joanna była bliska