Zmarła Helena Rudzińska, wieloletni pracownik UM i członek Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Przasnyskiej

6 listopada w wieku 78 lat zmarła Helena Rudzińska z domu Niewierska. Od wielu lat należała do Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Przasnyskiej. Przez dwie kadencje, w latach 2011-2021, pracowała w Komisji Rewizyjnej.

 

W młodości z sukcesami uprawiała sport. Należała do ścisłej czołówki Mazowsza w skokach lekkoatletycznych. Jako Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego wykazywała wielkie zrozumienie dla badań regionalnych. Do Muzeum Historycznego, które mieściło się po sąsiedzku z USC, przekazywała ciekawe dokumenty i osobiste pamiątki. Bardzo angażowała się w prace komitetu honorowego, powołanego w celu wydania książki Aleksandra Drwęckiego pt. „Cmentarz parafialny w Przasnyszu”. Przeprowadzone wówczas kwerendy archiwalne pozwoliły na odsłonięcie losów, często tragicznych, wielu zasłużonych mieszkańców naszego miasta.

 

Uroczystości pogrzebowe zmarłej pani Heleny Rudzińskiej  rozpoczną się w środę 10 listopada mszą św. w kościele ojców pasjonistów o godz. 11.00,  po czym nastąpi wyprowadzenie na cmentarz parafialny w Przasnyszu. Różaniec w środę o godz. 10.30.

 

 

 

TPZP

Sprawdź również
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
kasia
kasia
1 rok temu

Niech spoczywa w pokoju