Zmarł Zbigniew Stanowski, wieloletni dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 w Przasnyszu

Zbigniew Stanowski odszedł 6 marca 2023 roku w wieku 71 lat. Przez wiele lat pełnił funkcję dyrektora Szkoły Podstawowej nr 3 w Przasnyszu.

 

Zbigniew Stanowski zmarł w poniedziałek, 6 marca w wieku 71 lat. Msza święta żałobna zostanie odprawiona 8 marca o godzinie 13.30 w parafii pw. Chrystusa Zbawiciela w Przasnyszu. Po mszy odbędzie się uroczystość pogrzebowa na cmentarzu parafialnym. Różaniec zostanie odmówiony dzień wcześniej, 7 marca o godzinie 17.30 w Domu Pogrzebowym Juniak oraz w dniu pogrzebu o godzinie 13.00 w kościele.

Zbigniew Stanowski pełnił funkcję dyrektora Szkoły Podstawowej nr 3 w Przasnyszu od 1991 roku do przejścia na emeryturę. W okresie jego kadencji prowadzenie Szkoły przeszło do zadań samorządu terytorialnego. Zarządzanie placówką przypadło również na czas kiedy w Polsce rozpoczęły działalność trzyletnie gimnazja. Przasnyska „Trójka” została wówczas przekształcona w Zespół Szkół nr 3, w którego skład weszły Szkoła Podstawowa nr 3 (23 oddziały z 575 uczniami) oraz Publiczne Gimnazjum nr 3 (5 oddziałów ze 123 uczniami).

 

Zbigniew Stanowski na emeryturę przeszedł z końcem roku szkolnego 2003/2004. Był to jednocześnie ostatni rok działalności Zespołu Szkół nr 3.

 

 

ren

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
11 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
jak
jak
11 miesięcy temu

Spoczywaj w pokoju .

Danuta
Danuta
11 miesięcy temu

Żal,mój wspaniały nauczyciel historii w latach 1973-1975.Za młody żeby umierać…

Nina
Nina
11 miesięcy temu

Wspaniały nauczyciel.

uczeń
uczeń
11 miesięcy temu

Kolejny porządny nauczyciel historii po Panu Zdziarskim..
Panie Zbigniewie – spokoju po drugiej stronie..

Barbara
Barbara
11 miesięcy temu

Wyrazy współczucia dla rodziny

Ireneusz
Ireneusz
11 miesięcy temu

RIP. Żal ,mój pierwszy i wspaniały nauczyciel historii i geografii w wsi Połoń w latach 1975-1978.

Andrzej
Andrzej
11 miesięcy temu

Porządny człowiek i nauczyciel.Wyrazy współczucia dla rodziny.

Mariusz1974
Mariusz1974
11 miesięcy temu

Minął właśnie rok od odejścia mojego Wychowawcy z LO, Zdzisława Zdziarskiego, który rozwinął we mnie zamiłowanie do historii ale też i wiedzy o świecie współczesnym. Teraz przychodzi pożegnać, znów przedwcześnie, mojego ulubionego Nauczyciela z czasów SP 3, który z kolei sprawił, że to historia stała się moim ulubionym przedmiotem i wybrałem profil humanistyczny. Stanley, bo tak za plecami go nazywaliśmy, był bardzo lubiany nie tylko za to czego i jak uczył. A uczył w sposób przystępny, skupiał uwagę, traktował nas bez wyższości i z poczuciem humoru a, że tak jak ja i moi koledzy był fanem sportu to niejednokrotnie zagadywał… Czytaj więcej »

Waldemar
Waldemar
11 miesięcy temu

Porządny człowiek, solidny nauczyciel, dobry kolega. Żegnaj Zbyszku

Michał
Michał
11 miesięcy temu

Bardzo ubolewam nad tym niespodziewanym odejściem wspaniałego człowieka i nauczyciela , Pana Zbigniewa Stanowskiego. Jestem tym faktem bardzo przybity i zaskoczony. Współczuję dzieciom i żonie, z którą w jednej instytucji( SPII) pracowałem i bardzo miło również wspominam. Trzymaj się Zosiu.

Kondolencje
Kondolencje
11 miesięcy temu

Jeden z najlepszych nauczycieli historii, pełen pasji i świetnego humoru. Pamiętamy [*]