Zmarł Tadeusz Waśniewski, wieloletni nauczyciel z Przasnysza.

Tadeusz Waśniewski odszedł w wieku 90 lat.

 

Tadeusz Waśniewski skończył studium nauczycielskie i wyższą szkolę muzyczną. Przez kilkadziesiąt lat uczył przasnyszan muzyki w Szkole Podstawowej nr 1, w Liceum Ogólnokształcącym i w ośrodkach kultury.

Był założycielem i członkiem Przasnyskiej Kapeli Podwórkowej. Jego zaangażowanie w życie kulturalne miasta zostało wielokrotnie docenione. Otrzymał: Odznakę Tysiąclecia Państwa Polskiego, Medal 40-lecia Polski Ludowej, Medal za Zasługi dla Miasta Przasnysza, Złoty Krzyż Zasługi za 20-letnią pracę pedagogiczną, Odznakę Zasłużony Działacz Kultury, Złotą Odznakę ZNP, Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski i Odznakę za 50-lecie przynależności do ZNP. W 2007 roku został nagrodzony statuetką Przaśnika.

 

 

 

ren


 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
7 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Daan
Daan
2 lat temu

Wspaniały nauczyciel i człowiek. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…..

przasnyszanka
przasnyszanka
2 lat temu

Takich nauczycieli jakim był Pan Tadeusz już nie ma .Pełen pasji,oddany uczniom ,skromny wobec swojego talentu muzycznego i jakże ciepły i kulturalny człowiek.Wielki żal i wielka strata.

Maria
Maria
2 lat temu

Cudowny nauczyciel i człowiek. Wspominam go zawsze z dużym sentymentem.

3466433
3466433
2 lat temu

Pamiętam jak dziś gdy przeprowadzał przesłuchanie do ogniska muzycznego, w którym brałem udział. Nawet troszkę mnie uczył. Pamiętam, że prowadził akordeonistów. Bardzo sympatyczny człowiek. Jak zwykle po kimś takim zostaje pustka, którą trudno wypełnić.

Hania
Hania
2 lat temu

Spoczywaj w pokoju panie Tadeuszu .Wspaniały człowiek.

Barbara
Barbara
2 lat temu

Żegnaj mój wychowawco, spoczywaj w spokoju

Barbara Bałdyga / Czarkowska /
Barbara Bałdyga / Czarkowska /
2 lat temu

Panie Profesorze ,,,dziękuję za wszystko co otrzymałam jako uczennica LO od Pana na lekcjach muzyki już nigdy nie spotkałam w swoim dalszym życiu tak wspaniałego człowieka i oddanego nauczyciela Spoczywaj w spokoju Panie profesorze