Zmarł Kapelan Komendy Powiatowej Policji w Ciechanowie ksiądz Infułat Ludomir Kokosiński

Wczoraj, 23 lutego 2020 roku, zmarł wieloletni Kapelan Komendy Powiatowej Policji w Ciechanowie ksiądz Infułat Ludomir Kokosiński.

Zmarły był kapelanem policjantów i pracowników ciechanowskiej Komendy Policji od lat 90 – tych.

Ksiądz Infułat Ludomir Kokosiński przywracał godność służby w Policji, spieszył z pomocą i słowami pociechy jako moralny filar naszej grupy zawodowej. Znał i rozumiał problemy policjantów i ich rodzin. Był naszym autorytetem moralnym i duchowym. Jako człowiek honoru upominał policjantów, by nawet w osobach naruszających prawo dostrzegali człowieka. Jako przyjaciel Policji angażował się w działania prospołeczne. W wielu sytuacjach stał jako rzecznik interesów środowiska policyjnego. Był członkiem rodziny policyjnej, bez którego wiele inicjatyw nie miałoby szansy realizacji. Nieoceniony jest jego wkład w tworzenie nowego wizerunku Policji. Brał udział w prowadzonych policyjnych akcjach m. in. na rzecz bezpieczeństwa osób starszych – informuje oficer prasowy KPP Ciechanów.

Ksiądz Infułat Ludomir Kokosiński w 2016 roku został odznaczony Złotym Medalem za zasługi dla Policji – najwyższym odznaczeniem przyznawanym dla osób cywilnych przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji.


 

Źródło KPP Ciechanów
Sprawdź również
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments