Zmarł Ireneusz Goś – były wójt, radny powiatowy oraz wieloletni pracownik starostwa.

Mieszkańcy gminy Jednorożec oraz powiatu przasnyskiego żegnają Ireneusza Gosia, byłego wójta, radnego powiatowego I kadencji oraz wieloletniego pracownika starostwa.

 

Ireneusz Goś urodził się przed drugą wojną światową, 12 sierpnia 1937 roku. Żył 83 lata. Wychował się w rodzinie chłopskiej w Lipie, gdzie też ukończył szkołę podstawową. Następne kroki skierował w stronę Ciechanowa, gdzie uczęszczał równoległe do liceum ogólnokształcącego i technikum rolniczego w Piasecznie. W 1973 ukończył Technikum Leśne w Tucholi. Udało mu się zaliczyć dwa lata studiów na Wydziale Leśnym Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Swoją ścieżkę zawodową rozpoczął w 1965 roku jako  agronom w Powiatowym Związku Kółek Rolniczych w Przasnyszu, gdzie pracował przez trzy lata. Następnie, przez okres sześciu lat pełnił obowiązki leśniczego w Nadleśnictwie Przejmy.

W latach 1993 do 1999 pełnił funkcję wójta gminy Jednorożec.

Ostatni jego etap zawodowy to praca w Starostwie Powiatowym w Przasnyszu, gdzie pełnił funkcję inspektora ds. kontroli skarg i wniosków.

W kartach jego życia zapisała się działalność społeczna i polityczna na różnych szczeblach. Był członkiem Polskiego Stronnictwa Ludowego, gdzie pełnił funkcję przewodniczącego Zarządu Gminnego PSL. Działał w zarządzie OSP w Jednorożcu.

– Ireneusz Goś, jako działacz ruchu ludowego odznaczony był i uznany jako: „Zasłużony Pracownik dla Rolnictwa” i „Zasłużony dla województwa ostrołęckiego”. Ponadto otrzymał odznaczenia: „Za zasługi dla kółek rolniczych” oraz Srebrny Krzyż „Za zasługi dla pożarnictwa” – poinformował Krzysztof Iwulski, obecny wójt gminy Jednorożec.

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
9 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Jagoda
Jagoda
3 lat temu

Zasłużony to może był ale nie dla mieszkańców gminy Jednorożec.Uważał że skoro on nie chodził do przedszkola to i nasze dzieci nie muszą i postanowił zlikwidować przedszkole. Chciał swoją ziemię zamienić na fabrykę utylizacji rtęci.Na szczęście było kilka osób które postanowiło zablokować inwestycje która miała przynieść wójtowi sporą kasę a mieszkańcom Jednorożca cichą śmierć. Teraz tak dużo mówi się o ekologi a mieszkańcy Jednorożca już ponad 25 lat temu bronili swojej małej ojczyzny. Nie uważam Pana Gosia za dobrego samorządowca ale niech spoczywa w pokoju.

ate
ate
3 lat temu
Reply to  Jagoda

Komentarz nie na miejscu , niech spoczywa w pokoju.

Babcia
Babcia
3 lat temu
Reply to  Jagoda

Ale to prawda!!!

ate
ate
3 lat temu
Reply to  Babcia

„Babcia” powinnaś wiedzieć ,że o zmarłych tak się nie pisze.Jeżeli chcecie dać upust swoim emocją , to proszę na siłownię.O każdym można napisać i dobrze i żle , ale trzeba trochę wyczucia ,żeby wiedzieć co można w danym momencie. Wstyd i żenada

ortograf
ortograf
3 lat temu
Reply to  ate

Nie pisze się „swoim emocją”,a swoim emocjom,więc moralizatorko proszę do szkoły,a każdy ma taką opinie na jaką sobie zapracował.

ate
ate
3 lat temu
Reply to  ortograf

„Ortografie ’, to oczywisty błąd , nie ten klawisz, nie moralizuję ,ale zapewne wasze dzieci po waszej śmierci ,nie chciałyby czytać takich komentarzy.

ortograf
ortograf
3 lat temu
Reply to  ate

Tak to prawda,że mógł to być Twój błąd,ale komentarz internauty nie poniżał godności zmarłego,oceniał jedynie Jego działalność.Sam mam wiele do powiedzenia na temat zmarłego jednak powstrzymuję się od oceny zmarłego.Mało tego będę modlił się za Niego,pomimo faktu,że kiedyś nie „zachował się jak trzeba”.Losy naszych małych ojczyzn i w sumie całej Polski są bardzo złożone i dlatego powstrzymuję się od moich komentarzy.Niech zmarłemu ziemia lekką będzie.

Jagoda
Jagoda
3 lat temu
Reply to  ate

To czemu źle piszą o Hitlerze i jemu podobnych

Ja znajoma
Ja znajoma
3 lat temu

Pokój jego duszy