Zmarł br. Jacek Reclaf – przasnyski pasjonista.

W poniedziałek, 21 września w szpitalu w Makowie Mazowieckim zmarł br. Jacek Reclaf. Ostatnie 30 lat życia spędził w klasztorze Ojców Pasjonistów w Przasnyszu.

 

Uroczystości pogrzebowe odbędę się w kościele pasjonistów w Przasnyszu w poniedziałek, 28 września, o godz. 12.30 – różaniec, a o godz. 13.00 – msza św.

– Jan Józef Reclaf urodził się 13 marca 1935 roku w Podjazdach na Kaszubach. Został ochrzczony i do szkoły uczęszczał w Łebuni. Pasjonistów poznał w czasie rekolekcji, które w jego rodzinnej parafii głosił o. Jan Wszędyrówny. Do Zgromadzenia Męki Jezusa Chrystusa wstąpił w roku 1951, przyjął wówczas zakonne imię Jacek od Matki Bożej Różańcowej. Przez ponad pół wieku jako brat zakonny pełnił posługę ogrodnika, zakrystianina i kucharza w klasztorach w Rawie Mazowieckiej, Sadowiu k. Ostrowa Wielkopolskiego oraz w Przasnyszu, gdzie spędził ostatnie trzydzieści lat życia. Zmarł po długiej chorobie dnia 21 września 2020 roku w szpitalu w Makowie Mazowieckim – poinformowali na swojej stronie Pasjoniści.

 

ren


 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments