Złote Gody w Przasnyszu. Medale i gratulacje dla małżeństw z 50-letnim stażem [FOTO]

W sobotę, 23 kwietnia pary małżeńskie z Przasnysza, obchodzące w tym roku 50. rocznicę ślubu spotkały się na wspólnej uroczystości. Wydarzenia zostało zorganizowane w Szkole Podstawowej nr 2. Poprzedziła je msza święta w kościele Ojców Pasjonistów.

 

Wcześniej w intencji małżonków odbyła się msza święta w kościele Ojców Pasjonistów w Przasnyszu. Po mszy uroczystość przeniosła się do Szkoły Podstawowej nr 2 im. H. Sienkiewicza w Przasnyszu.

Gości przywitał burmistrz Łukasz Chrostowski.

– 50 lat to piękna opowieść, coś co rozpoczęło się jeszcze w latach 70. Trwa do dzisiaj. Chyba największą wartością tej chwili jest możliwość świętowania tego jubileuszu z rodzinami – mówił. Życzenia jubilatom złożyła również przewodnicząca rady miejskiej, Krystyna Sawicka.

Jubilaci zostali odznaczeni Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie nadanymi przez Prezydenta RP. Po ceremonii odznaczeń przyszedł czas na tort i lampkę szampana. Potem odbyła się część artystyczna.

 

Złote Gody świętowali:

Krystyna i Jerzy Adamkiewicz, Anna i Zdzisław Cesarczyk, Irena i Eugeniusz Cesarek, Irena i Zbigniew Cieszkowscy, Marta i Zbigniew Czapliccy,  Anna i Jerzy Dubielak, Marianna i Jerzy Galiccy, Zenobia i Leszek Golubińscy, Regina i Rajmund Kacprzak, Maria i Kazimierz Kacprzak, Krystyna i Edward Kaczyńscy, Wanda i Tadeusz Kisiel, Zuzanna i Wiesław Kobylińscy, Wiesława i Ryszard Komosińscy, Teresa i Wiesław Koziccy, Hanna i Henryk Leszczyńscy, Ewa i Ryszard Łakota, Gabryela i Mieczysław Łukaszewscy, Elżbieta i Mirosław Milewscy, Zdzisława i Marian Prekiel,  Elżbieta i Wojciech Rozkosz, Alina i Jan Sobotka, Krystyna i Adam Szypulscy, Longina i Stanisław Tomaszewscy, Aleksandra i Stanisław Zadrożni, Krystyna i Ryszard Zembrzuscy.

 

 

ren

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
10 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
kasia
kasia
1 rok temu

chrostowski = lans – tylko i wyłącznie

Jacek Prusinowski
Jacek Prusinowski
1 rok temu
Reply to  kasia

Pierwsza i ostatnia kadencja, więc co pozostało

myto
myto
1 rok temu
Reply to  kasia

Żaden lans proszę pani , jubileusze były organizowane w latach poprzednich , nawet przy tak pięknej okazji ulała si e pani żółć .Jest pani małym człowieczkiem. Tak na marginesie czy organizowane w Kościołach takie uroczystości to też LANS KSIĘŻY ?

Konował
Konował
1 rok temu

Kto na zdjęciach jest nieogolony i nie ma krawata?
Ciekawe czy w wojsku kiedyś był?

Anna
Anna
1 rok temu

Wszystkim jubilatom wszystkiego najlepszego.Zdrowie i szczęście nadal niech wszystkim sprzyja.

Ewa i Adam
Ewa i Adam
1 rok temu

Do dzieci szanownych Jubilatów. Cieszcie się, że ich macie. Piękny jubileusz a zarazem sygnał czegoś bardzo ważnego. Bądźcie z nimi jak najczęściej, myślę że to jest teraz potrzebne im oraz wam.

Zbulwersowana
Zbulwersowana
1 rok temu
Reply to  Ewa i Adam

Byłam uczestniczką tej uroczystości i Pan Burmistrz to fajny gość, wypadł na 5+, i nie zazdroście mu zdjęć z nami dziadkami, bo był bardzo przyjemny i życzliwy. Dziękuję mu w imieniu wszystkich jubilatów. Bardzo udana impreza.

myto
myto
1 rok temu
Reply to  Zbulwersowana

Ci „dziadkowie” wyglądają cudownie , a co do naszego Burmistrza to ma Pani rację to Super Gość .Potrafi z dziećmi , z nastolatkami ,z mieszkańcami w średnim w wieku no i jak to Pani określiła Dziadkami 🙂 Zdrowia życzę Szanownym Jubilatom.

Marek
Marek
1 rok temu

Bardzo ładnie tylko jak moi rodzice obchodzili 60 lat w związku to oczywiście zero pamięci z strony burmistrza 🤔

myto
myto
1 rok temu
Reply to  Marek

Na 60-lecie pożycia małżeńskiego prawo nie przewiduje odznaczeń , takie uroczystości organizują Parafie.