Zlikwidowali nielegalną wytwórnię papierosów

Nawet 5 tys. sztuk papierosów na minutę, można było wyprodukować w zlikwidowanej przez przasnyskich kryminalnych nielegalnej linii produkcyjnej. Funkcjonariusze zabezpieczyli maszynę służącą do produkcji papierosów o wartości 200 tys. zł. blisko 200 kg suszu tytoniowego i kilka tysięcy gotowych papierosów. Zatrzymany do sprawy 31-latek, usłyszał zarzuty nielegalnego wytwarzania wyrobów tytoniowych.

Przasnyscy kryminalni na jednej z posesji, na terenie gminy Czernice Borowe, w budynku gospodarczym znaleźli profesjonalną linię wytwarzającą wyroby tytoniowe. Policjanci podczas przeszukania pomieszczeń zabezpieczyli maszynę służącą do produkcji papierosów, która mogła wytwarzać do 5 tysięcy sztuk na minutę. Wartość tego urządzenia to 200 tys. zł.

Funkcjonariusze znaleźli i zabezpieczyli też blisko 200 kg  suszu tytoniowego, kilka tysięcy gotowych papierosów oraz inne półprodukty niezbędne do nielegalnej produkcji papierosów.

Do tej sprawy zatrzymany został 31-letni mężczyzna wynajmujący pomieszczenia w których znajdowała się nielegalna wytwórnia. Usłyszał on zarzut nielegalnego wytwarzania wyrobów tytoniowych za co grozi wysoka grzywna.

EŚ/ER


Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments