Zima zaskoczyła kierowców. Dwie kolizje na drogach powiatu przasnyskiego.

Tylko wczoraj na terenie powiatu przasnyskiego doszło do dwóch kolizji drogowych spowodowanych niedostosowaniem prędkości do panujących warunków atmosferycznych. W obu przypadkach kierujący pojazdami zostali ukarani mandatami karnymi.

 

Do pierwszego zdarzenia doszło około godziny 7:00 w gminie Krzynowłoga Mała.

– W miejscowości Romany – Janowięta (gm. Krzynowłoga Mała), kierujący pojazdem marki Volkswagen Transporter, 43 – letni mieszkaniec pow. przasnyskiego, na skutek niedostosowania prędkości do warunków drogowych, stracił panowanie nad pojazdem, a następnie wjechał do przydrożnego rowu doprowadzając tym do wywrócenia pojazdu. Zarówno kierującemu jak i jego 88 – letniej pasażerce na szczęście nic się nie stało. Kierujący volkswagenem za spowodowanie zdarzenia drogowego, został ukarany mandatem karnym – poinformował nasz portal asp. szt. Krzysztof Błaszczak.

Zaledwie kilka godzin później doszło do podobnego zdarzenia, tym razem w miejscowości Wężewo w gminie Krasne.

–  Kierujący pojazdem ciężarowym marki MAN, 26 – letni mieszkaniec pow. ciechanowskiego, na skutek niedostosowania prędkości do warunków drogowych, stracił panowanie nad kierowanym pojazdem w wyniku czego uderzył w przydrożne ogrodzenie. Sprawcę kolizji ukarano mandatem karnym – dodał asp. szt. Krzysztof Błaszczak.

Na szczęście nikt nie odniósł dziś poważnych obrażeń, mimo wszystko apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności na drodze podczas obfitych opadów śniegu.

 

 

Sprawdź również
guest
12 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Powiatanin
Powiatanin
2 lat temu

A może ktoś by w końcu zaczął te drogi odśnieżać?

Ojdanadana
Ojdanadana
2 lat temu

Oj. Powiat pułtuski i makowski, czarne drogi – powiat przasnyski dziś rano śnieg i ślizgawica. Kpina, żarty, czy co to nie wiem. Dziś rano trasa Pułtusk- Przemiarowo- Karniewo. Czarny asfalt do granic powiatu ( bezpieczne 80 km na liczniku). Oczywiście powiat przasnyski – ślizgawica i śnieg jakby dopiero se popadało. 20 kilometrów białej drogi ( bezpieczne 60 km na liczniku). Żarty to jakieś. Poza tym cudowny podwójny zakręt pod Lesznem, dwa dni w tym samym miejscu auta w rowie.

Marek
Marek
2 lat temu
Reply to  Ojdanadana

Ktoś tam mówił, że to proekologiczne podejście naszych włodarzy. czekają aż śnieg sam się rozpuści, a później ogłoszą to jako sukces!

Igor
Igor
2 lat temu
Reply to  Marek

Nie odśnieżajo bo zastępca ma nowego suva

Kierowca
Kierowca
2 lat temu
Reply to  Ojdanadana

Popieram dno i wodorosty. Ni przejść, ni przejechać.

Czytelnik
Czytelnik
2 lat temu
Reply to  Ojdanadana

Auto w rowie na „naszym esie” to jest już norma, dziwne jak przez kilka dni jest spokój 😂 ale ten „cudowny podwójny zakręt” jest tam od zawsze i jakby nie było wreszcie realia znaków drogowych są idealnie odwzorowane w rzeczywistości 🙂 a co do jakości dróg podczas tej zimy – brak słów…

Tun
Tun
2 lat temu

No właśnie…. Może należy zacząć dbać o drogi zimą? W sąsiadujących powiatach drogi zdecydowanie bardziej zadbane! Odśnieżone, posypane! Ale Przasnysz jak zwykle oszczędza na tym na czym nie powinien….

Bułka
Bułka
2 lat temu
Reply to  Tun

Powiat Makowski kierunek na Ostrołękę tragedia więc nie pisz że ok jak nie masz pojęcia że drogi czarne, chyba że w lato

Rozbawiony
Rozbawiony
2 lat temu

Policja śmiech., nie dość że ktoś ma krzywdę to jeszcze mandat wlepić… Może by tak te mandaty zarządców dróg wlepic że jezdnia jest nkedostosowana do warunków jazdy. Błazenada

J.G
J.G
2 lat temu

Proponuję przesiąść się na konie -zawsze napęd na 4 ,tylko gdzie teraz kowala znaleźć żeby na zimę umiał podkuć😉😚? ,bo na nasze służby drogowe to raczej nie ma co liczyć-co zima inna wygrywa przetarg i każda liczyć na brak śniegu i lodu,ale w tym roku mają pecha😁

maxx
maxx
2 lat temu

To LT nie Transporter .. w kwestii formalnej.

lolo
lolo
2 lat temu

Ludzie co wy mówicie?!!!! Odkąd pamietam,a pamietam,to pow przasnyski zawsze przejezdny i zadbany zimą! I o jakimś Pułtusku,Makowie czy Ostrołęce pisac ze jest cacy! Smiech…! Poprostu moze akurat mniej pogoda dokuczyła?! Wracajac do opisów tych dróg to przede wszystkim drogi maja być przejezdne i odsnieżone na tyle ile sie to da w danym momencie! A jesli ktoś czeka na czarne utesknone asfalty to niech siedzi w domku. Nie nadaje sie na drogę widocznie! Dzialanie mieszanek dopasowuje sie do kategorii dróg! Piach z solą do minus 10stopni jest w miare. Sama sól max do min 6 stopni. powyzej minus 10stopni juz… Czytaj więcej »