Zielona woda w Węgierce? Veolia wyjaśnia

Do naszej redakcji trafiło zdjęcie jaskrawo – zielonej wody w pobliżu mostu przy ulicy Przechodniej w Przasnyszu. – To nieszkodliwy barwnik, użyty w związku z rozruchem systemu grzewczego w blokach mieszkalnych – wyjaśnia Veolia.

 

W rzece Węgierce, w pobliżu mostu przy ulicy Przechodniej w Przasnyszu, pojawiła się jaskrawo – zielona woda. Jak ustaliliśmy, woda została zabarwiona barwnikiem spożywczym Fluoresceina w celu wykrycia nieszczelności w systemie grzewczym. Jest to bezpieczne i nieszkodliwe zarówno dla ludzi, jak i ekosystemu rzecznego.

Preparat stosowany jest do barwienia wody obiegowej w celu lokalizacji nieszczelności i wycieków. Ze względu na żółto-zieloną barwę pozwala na łatwe namierzenie nieszczelności, przy zastosowaniu niewielkich stężeń.

 

Jak informuje Wiesław Nałęcz, dyrektor regionu spółki Veolia Północ Sp z o.o., zrzuty zielonej wody mają związek z rozruchem systemu grzewczego.

– W związku z rozruchem systemu grzewczego realizujemy odpowietrzanie instalacji w blokach mieszkalnych – dodaje Nałęcz.

 

 

j.b.

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments