Zieleń wróci do rynku – złożona oferta wyższa o ponad 150 tysięcy złotych

346 tys. złotych to kwota jaką samorząd miejski chciał przeznaczyć na założenie zieleni w Rynku Miejskim. Do postępowania przetargowego zgłosiła się tylko jedna firma. Jej oferta znacznie przekracza zaplanowaną kwotę.

 

Przypomnijmy, że miasto na inwestycję, jaką jest założenie zieleni w Rynku Miejskim pozyskało dofinansowanie w wysokości 100 tys. zł od samorządu Mazowsza. Na rynku w Przasnyszu miały pojawić się nowe nasadzenia. Miasto ogłosiło przetarg, jednak do postępowania przystąpiła tylko jedna firma. Zaproponowana przez nią kwota, znacznie jednak przekracza tą, zaplanowaną przez miasto.

„Zieleń wraca do rynku” to inwestycja, która ma polegać na posadzeniu w centrum miasta nowych krzewów i niskopiennych drzew.

 

Projekt zakłada wykonanie ok. 1.132 m kw. nasadzeń (ok. 3.114 szt. roślin) m.in. berberys, bodziszek, cis, funkia, jałowiec, liliowiec, rozchodnik, rozplenica, róże, szałwia, śnieguliczka, tawuła japońska i szara, trzcinnik, trzmielina. Przewidziano poszerzenie głównych alejek z kostki granitowej, zlokalizowanych między nasadzeniami, wykonanie zatoczek z kostki brukowej pod ławki i pojemniki na odpady. Przewidziano także system nawadniania.

 

ren

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
8 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Marian
Marian
1 rok temu

Jaka zieleń? Co najwyżej rabatki i krzaki….. Cały ten pomysł przypomina pudrowanie trupa.

JarekB
JarekB
1 rok temu

Projekt potencjalnie mi sie podoba. Mam natomiast uwage. Nie mam okien na 2-3 pietrze w kamieniczce na rynku ani skrzydel, helikoptera, samolociku zeby to z gory podziwiac. Mozna jakies renderingi, perspektywy z poziomu czlowieka jak to sie bedzie komponowacz z pierzejami? A, no i brac te firme skoro dali oferte byle jakies podlewanie bylo przewidziane-irrygacja lub alternatywa. w skrocie zeby to nie wymarlo po zakonczeniu i nie straszylo wydanymi funduszami na marne czyli zeby PRZETRWALO !! Te izraelskie nawadnianie -dripping irrigation chyba byloby malo obslugowe-ale nie znam sie. Podlewanie, instalacja musi byc wliczone w przetarg i musi przetrwac sroga zime-pewno… Czytaj więcej »

JarekB
JarekB
1 rok temu
Reply to  JarekB

Nie znam sie na cenach, kosztach na miejscu, wiec jezeli to za drogo 9po minusach)
to cofam zdanie zeby brac te oferte. Nie chcialem nikogo draznic ani denerwowac. Ot z gory ta kompozycja atrakcyjnie sie komponuje, niemniej detale z poziomu czlowieka wolalbym zobaczyc i ocenic przed rozpisywaniem przetargu.

Rysiek
Rysiek
1 rok temu

MASAKRA!!!

Mieszkaniec
Mieszkaniec
1 rok temu

Posadzić trochę drzew,które w przyszłości będą dawać cień.Krzewy,kwiaty wyglądają pięknie ale wymagają bardzo dużo pracy.Ciekawe kto to będzie pielęgnował.Te kilka zatrudnionych osób ma cały Przasnysz ogarnąć.Opanujcie się z tym wydawaniem kasy bez sensu.

Jamal
Jamal
1 rok temu

Rozumiem że Przasnysz jest już na tyle rozwiniętym i zamożnym miastem że nie mamy lepszych pomysłów na wydanie ponad 346 tysięcy złotych?

Last edited 1 rok temu by Jamal
Amator
Amator
1 rok temu

Gdyby ktoś to robił u siebie w ogrodzie to by się w 35 000 zmieścił z palcem w d.. .

Mieszkaniec
Mieszkaniec
1 rok temu

Ta kasa powinna iść z prywatnych pieniędzy wąsa. To on zabetonował rynek