Zespoły Pieśni i Tańca „Kurpie” i „Młode Kurpie” z Jednorożca wystąpiły w Łazienkach Królewskich

Regionalne Zespoły Pieśni i Tańca „Kurpie” i „Młode Kurpie” z Jednorożca wzięły udział we wtorek, 15 listopada w Pikniku edukacyjno – patriotycznym pod hasłem „Rola kawalerii w odzyskaniu przez Polskę Niepodległości”, który odbył się w Muzeum Łazienek Królewskich w Warszawie.

 

Organizatorem wtorkowego pikniku edukacyjno – patriotycznego byli „Krechowiacy. Towarzystwo Edukacji Historycznej im. 1 Pułku Ułanów Krechowieckich”, a patronat nad imprezą objęła Anna Cicholska, poseł na Sejm RP.

W programie znalazły się prelekcje o roli kawalerii w II RP, pokazy musztry i wyszkolenia kawaleryjskiego oraz występy artystyczne nawiązujące do klimatu epoki.

Wśród wykonawców znalazły się Zespoły Pieśni i Tańca „Kurpie” i „Młode Kurpie” z Jednorożca.

 

– W Łazienkach Królewskich w Warszawie daliśmy koncert pieśni patriotycznych, legionowych i żołnierskich. Wyśpiewaliśmy, wspólnie z Zespołem ,,Kurpie”, ponad 200 lat naszej historii, która zawarta była w pięknych i wzruszających słowach pieśni. Mieliśmy też okazję oglądać i podziwiać umiejętności kawalerzystów oraz stroje i mundury galowe z początku XX w. Żywa lekcja historii – relacjonują „Młode Kurpie”.

 

 

j.b.

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments