Zespół Tańców Historycznych Szlacheckich wystąpił na Międzynarodowym Festiwalu Poloneza

W ogrodach Pałacu Mała Wieś, w sercu grójecczyzny, odbył się finał X Międzynarodowego Festiwalu Poloneza. Zaprezentował się na nim również  Zespół Tańców Historycznych Szlacheckich MDK z Przasnysza.

 

W Małej Wsi poloneza zatańczyło 100 tancerzy z różnych regionów Polski i z zagranicy. Wśród entuzjastycznie witanych były Zespół Tańców Historycznych Szlacheckich MDK, Zespół Folklorystyczny LAZURKI, AD REM – Łaski Dom Kultury, Przyjaciele – zespół wokalny z Białorusi, Zespół Tańca Ludowego „Harnam”, Viet-Ba Polonez, Zespół Tańca Historycznego CHOREA ANTIQUA oraz wspaniali wokaliści, Leo Kunicki i Krzysztof Prusik. Klimat i różnorodność interpretacji wzbogacili przedstawiciele polonii ze Stanów Zjednoczonych i artyści z Wietnamu. Najmłodsi tancerze mieli 10 lat, a najstarsi 88.

Niepowtarzalny klimat i różnorodność interpretacji wzbogacili przedstawiciele polonii ze Stanów Zjednoczonych i artyści z Wietnamu. Najmłodsi tancerze mieli 10 lat, a najstarsi 88. Wszystkim, którzy dołożyli swoją cegiełkę do tego festiwalu polskiej kultury – dziękowała Maria Czerwińska, dyrektor organizacyjny i artystyczny Festiwalu.

Festiwal wyróżnia się formułą artystyczną. Wszystkie zespoły prezentują się publiczności pojedynczo, by potem wystąpić wspólnie.

W grudniu 2023 r. polonez został wpisany na Listę Reprezentatywną Niematerialnego Dziedzictwa Kulturowego Ludzkości UNESCO. To jeden z polskich tańców narodowych. Obok mazura, kujawiaka, oberka i krakowiaka.

 

 

ren

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Joanna
Joanna
7 dni temu

Super pasja.