Zespół Tańców Historycznych Szlacheckich MDK wystąpił na Międzynarodowym Festiwalu Poloneza w Warszawie

W dniu 17 czerwca 2023r. w Warszawie w IX Międzynarodowym Festiwalu Poloneza uczestniczył Zespół Tańców Historycznych Szlacheckich MDK w Przasnyszu.

 

Zespół zaprezentował Poloneza a-mol: „Pożegnanie ojczyzny” Michała Kleofasa Ogińskiego w pięknych strojach szlachty mazowieckiej. Otrzymał za wykonanie gromkie brawa, piękny dyplom i kwiaty oraz zaproszenie w przyszłym roku na X Edycję Festiwalu Poloneza.

Zespół Tańców Historycznych Szlacheckich wystąpił dotąd ponad 40 razy między innymi na piknikach historycznych, dniach miast, Zajazdach Szlachty Mazowieckiej w Gołotczyźnie, a także w Pałacu Arcybiskupów w Warszawie i Pałacu Prezydenckim.

 

– Członkowie Zespołu to wybrana, elitarna młodzież z przasnyskich szkół, która godnie reprezentuje Miejski Dom Kultury i Miasto Przasnysz w Polsce i zagranicą – dodaje Krzysztof Gadomski.

 

 

ren

 

guest
0 komentarzy