Zespół Szkolno – Przedszkolny w Krzynowłodze Małej z nowym patronem – papieżem Janem Pawłem II i sztandarem

W Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Krzynowłodze Małej odbyła się uroczystość nadania placówce imienia Świętego Jana Pawła II oraz poświęcenie nowego sztandaru.

 

– W uroczystym nastroju przy akompaniamencie Młodzieżowej Orkiestry Dętej, wraz z pocztem sztandarowym, który tworzyli przedstawiciele Rady Rodziców, wyruszyliśmy sprzed szkoły do kościoła parafialnego. Podczas uroczystej mszy świętej biskup Szymon Stułkowski w asyście księdza proboszcza Jacka Wichorowskiego poświęcił sztandar szkoły. Następnie w orszaku cała społeczność szkolna wraz z zaproszonymi gośćmi, przemaszerowała do szkoły na dalszą część uroczystości – relacjonuje szkoła.

Podczas przemarszu wszyscy uczestnicy zatrzymali się przed Skwerem Świętego Jana Pawła II. Został tam odsłonięty, pobłogosławiony i poświęcony przez biskupa głaz z wizerunkiem papieża Jana Pawła II oraz tablica pamiątkowa.

– Przy dźwiękach pieśni ,,Barka” weszliśmy na salę gimnastyczną, aby kontynuować uroczystość. Po odśpiewaniu Hymnu Państwowego dyrektor szkoły wraz z wicedyrektorem i przewodniczącą Rady Rodziców serdecznie przywitali wszystkich zebranych, po czym Wójt Gminy Krzynowłoga Mała oraz Przewodniczący Rady Gminy odczytali Uchwałę Rady Gminy o nadaniu Szkole Podstawowej w Krzynowłodze Małej imienia Świętego Jana Pawła II i prawa posiadania sztandaru. Dokument został przekazany dyrektorowi szkoły – dodaje szkoła.

Dyrektor Sylwester Stolarczyk w swoim przemówieniu wspomniał, że o wyborze patrona zdecydowały najważniejsze wartości wynikające z nauki papieża.

– Zapewnił także, że Święty Jan Paweł II, wielki człowiek i przyjaciel dzieci, w czasach, kiedy brak jest jasnych autorytetów, na zawsze pozostanie dla naszych wychowanków wzorem do naśladowania. Da młodym ludziom odwagę w budowaniu przyszłości rodziny, państwa i świata, w którym kierować się będą takimi wartościami jak prawda, zgoda, miłość i wzajemny szacunek – dodają.

Ważnym punktem wtorkowej uroczystości było odczytanie przez biskupa Dekretu zezwalającego na nadanie szkole imienia Świętego Jana Pawła II oraz przekazanie przez rodziców, na ręce dyrektora szkoły, sztandaru.

– Przyjmując go dyrektor zapewnił, że będzie on symbolem wartości, które są i będą fundamentem pracy wychowawczej naszej szkoły. Następnie przekazał go szkolnemu pocztowi sztandarowemu, który złożył uroczyste ślubowanie, że będzie otaczać sztandar należytym szacunkiem, godnie reprezentować szkołę, wzorową postawą dawać przykład innym. Ślubowanie na sztandar złożyli także przedstawiciele uczniów wszystkich klas – relacjonują.

Na zakończenie uroczystości uczniowie zaprezentowali program artystyczny dedykowany nowemu patronowi.

 

 

j.b.

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Szymon
Szymon
2 miesięcy temu

Kto jest największym przyjacielem i obrońca dzieci i dlaczego Lenin (tzn. Karol Wojtyła).
Czarnogród i tyle…

Piotr
Piotr
2 miesięcy temu

I zaraz odezwie się masa ateuszy ale tak naprawdę żaden patron nie byłby idealny i do każdego przypięli by łatkę
Postać znana wiec moim.zdaniem ok

Szymon
Szymon
2 miesięcy temu
Reply to  Piotr

Idealny był by Mateusz Morawiecki i Jarosław Kaczyński. Dla wierzących w cuda.