Zespół Szkół Powiatowych w Przasnyszu poszerzy teren. „Nowe działki umożliwią dalszy rozwój szkoły”

Samorząd Powiatu Przasnyskiego kupi nieruchomości na poszerzenie terenu Zespołu Szkół Powiatowych w Przasnyszu. W czasie środowej sesji radni zabezpieczyli w budżecie niezbędną sumę pieniędzy.

 

Zapadła decyzja o zakupie na rzecz Powiatu Przasnyskiego czterech niezabudowanych działek, położonych w sąsiedztwie ulic Kolejowej i Piaski o powierzchni ponad 0,5 ha, przylegających od zachodu do terenu ZSP w Przasnyszu.

– Na skutek udanych rozmów z właścicielami nieruchomości Zarząd Powiatu wkrótce podpisze umowy, pozwalające na zwiększenie puli powiatowych gruntów, umożliwiających dalszy rozwój szkoły – informuje Starostwo Powiatowe w Przasnyszu.

 

Podczas sesji Rady Powiatu 18 stycznia 2023 r. radni dokonali zmian w uchwale budżetowej, zabezpieczając sumę konieczną do zakupu gruntów. Jak podaje starostwo, zakup działek był możliwy dzięki „udanym rozmowom z trzema właścicielami nieruchomości, którzy wyrazili chęć ich zbycia po cenach zbliżonych do wartości oszacowanych przez rzeczoznawcę”.

– Decyzje dotyczące poszerzenia terenu ZSP zostały podjęte, ponieważ część dostępnych gruntów została przeznaczona pod dwie kluczowe inwestycje zrealizowane przez Powiat Przasnyski, czyli kompleks odkrytych basenów oraz halę sportową z płytą lodowiska – dodaje Powiat.

Nabycie nieruchomości następuje na ponadgminne zadania inwestycyjne i umożliwi dalszy rozwój infrastruktury szkolnej.

 

ren

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
czas
czas
10 miesięcy temu

Rynek Kolejowy Wszystko wskazuje na to, że linią kolejową nr 35, na którą już wkrótce mają wrócić pociągi, dojedziemy tylko do Chorzel. Z najnowszych informacji wynika, że na połączenie do Szczytna i dalej do Olsztyna nie ma co liczyć. Pytanie tylko: kto będzie jeździł na trasie Ostrołęka – Chorzele i czy uruchomienie tego typu połączenia w ogóle może być opłacalne. Województwo mazowieckie przygotowuje się do otwarcia ruchu na międzywojewódzkiej linii nr 35 biegnącej z Ostrołęki w kierunku Szczytna. Wszystko wskazuje jednak na to, że po zakończeniu opóźnionej modernizacji pociągi dotrą tylko do stacji Chorzele, zlokalizowanej w malutkim, 3-tysięcznym miasteczku. Powód jest z… Czytaj więcej »

Ddd
Ddd
10 miesięcy temu
Reply to  czas

Przasnyszanie będą jeździć do Ostrołęki przez Chorzele zamiast przez Pułtusk.O ile Przasnysz w ogóle utrzyma się na mapie.😭