Zespół Przasnyscy Orelowcy nagrał utwór wspierający służby walczące z koronawirusem [AUDIO]

Członkowie zespołu Przasnyscy Orelowcy w składzie: chor. Krzysztof Brodacki, chor. Andrzej Tubis, mł. chor. Zbigniew Bąkowski (gościnnie), st. sierż. Cezary Sosnowski, st. kpr. Piotr Cesarz oraz st. szer. Marek Krupiński nagrali utwór zatytułowany „Nadzieja lepszego jutra”, który nie tylko dziękuje służbom za ich poświęcenie podczas walki z pandemią, ale i wspiera morale innych osób.

 

 – O tym, że muzyka na nas działa każdy z nas wie doskonale. To ona jest najczęściej wyrazem naszych uczuć. Tak też jest w tym trudnym dla nas okresie, w którym wielu z nas doznało stresów czy też ograniczeń. Okres ten bez wątpienia jest sprawdzianem z naszej odpowiedzialności za otaczające nas społeczeństwo, za bliskich i za nas samych. Zespół Przasnyscy Orelowcy tworząc ten utwór wyraził jedno najważniejsze przesłanie: że razem podołamy temu wyzwaniu! Nasze myśli i wdzięczność są z bohaterami ze służb medycznych
i mundurowych, którzy stają do walki każdego dnia
– powiedział podczas oficjalnej inauguracji utworu Dowódca 2. Ośrodka Radioelektronicznego – płk dypl. Bogusław Postek.

Tekst do utworu napisał – mł. chor. Zbigniew Bąkowski, muzykę – st. szer. Marek Krupiński, aranż do utworu przygotował Marek Karolski. Na tym zespół Przasnyscy Orelowcy nie poprzestaje. Artyści zapowiedzieli już kontynuację swojej działalności poszerzoną o autorskie utwory o tematyce patriotycznej.

Zespół Przasnyscy Orelowcy ma na swoim koncie wiele tytułów. Uzyskał m.in. Grand Prix XXIV Ogólnopolskiego Festiwalu Pieśni Patriotycznej i Religijnej Wojska Polskiego w Hrubieszowie w 2019 roku oraz Grand Prix w X Military Festiwalu w Ustroniu w 2019 roku.


 

Źródło 2ORel
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Jan
Jan
11 miesięcy temu

Kiedy ludzie wreszcie obudzą się z tego oszustwa?