Zebranie Sprawozdawcze w Wężewie. Zarząd OSP z absolutorium

W trakcie Zebrania Sprawozdawczego za rok 2021 w Wężewie omówiono bieżące sprawy strażaków, nową ustawę emerytalną oraz udzielono absolutorium zarządowi jednostki OSP.

 

W sobotę, 19 lutego w remizie jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Wężewie odbyło się Zebranie Walno -Sprawozdawcze za rok 2021. Uczestniczyli w nim członkowie OSP oraz Michał Szczepański, wójt gminy Krasne, Radosław Wiktorek, Komendant Gminny OSP RP, Lucyna Heromińska, Sekretarz Gminny OSP RP oraz Artur Kraśniak, Zastępca Prezesa Powiatowego OSP RP.

W trakcie zebrania zarząd OSP Wężewo podziękował swoim członkom za kolejny rok służby. Udzielono zarządowi absolutorium, a także podsumowano uroczystości związane z 100. rocznicą powstania jednostki, wydarzenia kulturalne i kościelne, w których uczestniczyła straż oraz akcje związane z promowaniem jednostki oraz gminy.

 

Strażacy rozmawiali o założeniach nowej ustawy o dodatkach emerytalnych oraz o sprzęcie, jaki udało się im zakupić w 2021 roku.

– Zakupiliśmy przede wszystkim sprzęt indywidualnej ochrony, taki jak buty, rękawice, hełmy, z Funduszu Składkowego Ubezpieczenia Społecznego Rolników zakupiono wentylator oddymiający i kilka narzędzi do wyposażenia samochodu. W 2021 roku otrzymaliśmy dotację z MSWiA, Urzędu Marszałkowskiego oraz gminy Krasne za co serdecznie dziękujemy – informuje OSP Wężewo.

 

 

j.b.

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments