Zebrali ponad 7 tys. zł dla pogorzelców z Dynaku

Do pożaru drewnianego domu mieszkalnego w Dynaku, gm. Jednorożec doszło w sobotę, 15 lipca, przed południem. Ogień zabrał cały dobytek pani Iwony, która w budynku mieszkała wraz z niepełnosprawnym synem. Teraz zbierają na domek holenderski.

 

Mieszkańcy zdołali opuścić dom przez przyjazdem służb ratunkowych. Jednak uległ on całkowitemu spaleniu. Z prośbą o pomoc dla pogorzelców zwróciła się sołtys wsi Dynak, pani Marzena Wilga.

„Pani Iwona Piotrowska (51 lat), mieszkanka Dynaku (mała wioska w Gminie Jednorożec, Powiat Przasnysz) wraz z niepełnosprawnym umysłowo synem (33 lata) potrzebują naszej pomocy. Rok temu zmarł mąż pani Iwony, a kilka dni temu, 15 lipca 2023 r., spłonął jej dom wraz z całym dobytkiem. Pani Iwona po śmierci męża nie uregulowała spraw spadkowych, wobec czego nie ma tytułu prawnego do nieruchomości (działki na której stał dom). Co komplikuje dodatkowo możliwość odbudowy domu” – informuje.

„Dzięki ofiarności sąsiadów i mieszkańców wsi znaleźli tymczasowy dach nad głową, jedzenie i rzeczy niezbędne do życia. Razem z ludźmi dobrej woli, dokładając własną pracę, chcemy uzbierać kwotę 50 tys. złotych na pomoc i zapewnienie dachu nad głową dla naszych pogorzelców. Uzbierana kwota posłuży rodzinie na zapewnienie potrzeb bytowych” – dodaje i apeluje: Prosimy o dalsze wsparcie. Zbieramy na zakup domku holenderskiego, aby rodzina Piotrowskich miała gdzie zamieszkać!

We wrześniu pracownicy z Gminnej Biblioteki Publicznej w Jednorożcu wraz z Marzeną Wilgą, sołtysem wsi Dynak zliczyli pieniądze z  puszek, do których były wrzucane datki dla pogorzelców:

  • Sołectwo Lipa w puszkę nr 3 zebrało – 1079,00 zł
  • Gminna Biblioteka Publiczna w Jednorożcu w puszkę nr 4 zebrała – 290,00 zł
  • Urząd Gminy w Jednorożcu w puszkę nr 5 zebrał – 519,92 zł
  • Drążdżewo Nowe w puszkę nr 6 zebrało – 308,95 zł
  • Mieszkańcy Ulatowa – Pogorzeli, Małowidza, Rady Powiatu i Jednostki Straży Powiatu w puszkę nr 7 zebrali – 1860,44
  • Pan Robert Miszczuk w puszkę nr 8 wrzucił  – 50 zł
  • Sołectwo Olszewka wraz z KGW w Olszewce ,,Olszewiacy’’ w puszkę nr 9 uzbierało – 651,90
  • Sołectwo Jednorożec wraz ze Stowarzyszeniem KGW ,,Kalina” w puszkę nr 10 zebrało – 2034,26
  • Stowarzyszenie Przyjaciele Ziemi Jednorożeckiej w puszkę nr 11 zebrało – 902 zł.

– Łączna kwota uzbieranych pieniążków to 7606,47 zł. W połączeniu ze wcześniejszymi darowiznami jest to niebagatelna suma, która wsparła zakup domku holenderskiego dla państwa Piotrowskich z Dynaku oraz wyposażenie go w niezbędny sprzęt potrzebny do codziennego funkcjonowania – informuje biblioteka.

 

j.b.

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments