Zdzisław Czaplicki wyróżniony tytułem „Złotego Inżyniera 2020”

Dr hab. inż. Zdzisław Czaplicki – reprezentant polskiej nauki w dziedzinie włókiennictwa oraz absolwent chorzelskiego Liceum Ogólnokształcącego, podczas  XXVII edycji plebiscytu Przeglądu Technicznego o tytuł „Złotego Inżyniera 2020” znalazł się wśród wyróżnionych w kategorii innowacje i otrzymał tytuł „Złoty Inżynier 2020”.

 

Tytuły „złotego”, „srebrnego” i „wyróżnionego” inżyniera przyznawane są w kilku kategoriach, m. in. nauka, innowacje, ekologia, zarządzanie. Laureaci plebiscytu o tytuł „Złotego Inżyniera” reprezentują bardzo różne aktywności w nauce, technice, biznesie i działalności społecznej.

„Złoty Inżynier” to tytuł przyznawany innowacyjnym twórcom techniki i wynalazcom. Nagroda promuje osiągnięcia i dokonania polskich inżynierów, a także podkreśla ich rolę w rozwijaniu nowoczesnej i konkurencyjnej gospodarki.

Wyniki XXVII edycji plebiscytu Przeglądu Technicznego o tytuł „Złotego Inżyniera 2020” zostały ogłoszone w 5. numerze Przeglądu Technicznego. Wręczenie dyplomów i statuetek 23 laureatom odbyło się 21 czerwca w Warszawie w Domu Technika NOT w czasie uroczystej gali. Dyplomy i statuetki wręczali: Ewa Mankiewicz-Cudny (Prezes Federacji SNT NOT, Redaktor Naczelna Przeglądu Technicznego) oraz Andrzej Dera (minister w gabinecie Prezydenta RP).

Wśród wyróżnionych w kategorii innowacje nasz absolwent Liceum Ogólnokształcącego w Chorzelach dr hab. inż. Zdzisław Czaplicki, który otrzymał tytuł „Złoty Inżynier 2020”.

 

Źródło UG
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Jan
Jan
1 miesiąc temu

Kurka jestem inz a nawet mgr inz i nie dostałem jeszcze żadnej nagrody… co trzeba zrobić żeby takowa dostac ?

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
1 miesiąc temu
odpowiada  Jan

To proste. Trzeba mieć osiągnięcia i dorobek taki jak Pan Zdzisław. To powinno wystarczyć.