Zderzenie dwóch samochodów w Obrębcu

Wczoraj, 17 marca 2018r. w godzinach wieczornych doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych w Obrębcu, gmina Czernice Borowe.

W chwili przybycia na miejsce zdarzenia straży pożarnej, trzy osoby podróżujące pojazdami znajdowały się poza nimi. Jedną osobą poszkodowaną zajmowały się osoby postronne zabezpieczając ją przed utratą ciepła, kolejne dwie osoby nie zgłaszały żadnych dolegliwości. Samochody osobowe znajdowały się w przydrożnym rowie z uszkodzonymi przodami.

Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu pomocy poszkodowanemu i odłączeniu zasilania elektrycznego w obu pojazdach. Strażacy założyli opatrunek osłaniający na widoczną ranę głowy używając gazy jałowej i codofix (kodofiksu), ustabilizowali prawą kończynę górną, ułożyli poszkodowanego na noszach typu deska oraz zabezpieczyli mężczyznę termoizolacją-folią życia przed utratą ciepła. Po wykonaniu powyższych czynności przekazano poszkodowanego mężczyznę przybyłemu na miejsce zdarzenia zespołowi ratownictwa medycznego. Poszkodowany kierowca został zabrany do szpitala. W czasie działań ratowniczych ruch drogowy był całkowicie zamknięty.

W wyniku wypadku zniszczeniu uległy przody samochodów Fiat Seicento i Volvo S70.

Działania ratownicze prowadziła Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza Przasnysz i Ochotnicza Straż Pożarna KSRG Obrąb.

Źródło straz-przasnysz.pl
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments