Zderzenie dwóch aut osobowych z motorowerzystą na ul. Żwirki i Wigury w Przasnyszu.

W niedzielę, 10 lutego, około godz. 13:05  w  Przasnyszu na skrzyżowaniu dróg ul. Aleja Wojska Polskiego i ul. Żwirki i Wigury doszło do wypadku, w którym udział brał motorower i dwa samochody osobowe.

Po przybyciu straży pożarnej mężczyzna podróżujący motorowerem leżał na chodniku bez kasku, był przytomny z otarciami twarzy i uskarżał się na ból lewej kończyny dolnej. Pozostałe osoby biorące udział w wypadku (3 mężczyzn) samodzielnie opuściły pojazdy przed przybyciem służb ratowniczych i nie uskarżały się na żadne dolegliwości.

Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu zasilania elektrycznego w uszkodzonych pojazdach oraz udzieleniu poszkodowanemu mężczyźnie kwalifikowanej pierwszej pomocy. Strażacy udzielili wsparcia psychicznego, założyli kołnierz ortopedyczny w celu stabilizacji odcinka szyjnego kręgosłupa, zaopatrzyli ranę na twarzy oraz przeprowadzili badanie urazowe stwierdzając złamanie otwarte lewej kończyny.

W trakcie działań na miejsce zdarzenia przybył zespół ratownictwa medycznego, który wsparł działania, zaopatrzył oraz unieruchomił złamaną kończynę. Poszkodowany motorowerzysta został przetransportowany do szpitala.

Na potrzeby działań ratowniczych zamknięty był ruch drogowy na ulicy Alei Wojska Polskiego oraz wyłączony był z ruchu jeden pas jedni na ulicy Żwirki i Wigury.

W wyniku wypadku całkowitemu zniszczeniu uległ motorower Toros, w  samochodach Opel Vivaro i Seat Toledo uszkodzeniu uległy przednie część karoserii.

Działania prowadziła Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza z Przasnysza.

Źródło KP PSP Przasnysz
Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments