Zdemontowali i ukradli elementy mostu w Obrębie. Sprawę wyjaśnia policja

Na wstępie pragniemy uspokoić, że świeżo zmodernizowana przeprawa w Obrębie pod Przasnyszem, pozostała nietknięta. Mniej szczęścia miał most w Obrębie w powiecie ciechanowskim. Łupem złodziei padły elementy konstrukcyjne o wadze ponad 1000 kg, co wyłączyło przeprawę z użytkowania.

 

19.04.2022 r. dokonano kradzieży elementów konstrukcji mostu w miejscowości Obrąb w powiecie ciechanowskim, co spowodowało wyłączenie go z eksploatacji i wyznaczenie objazdów. Postępowanie wyjaśniające w tej sprawie prowadzi KPP w Ciechanowie.

– Po wstępnych oględzinach stwierdzono, że skradziono 22 szt. (z 36 szt.) poprzecznic pośrednich. Poprzecznice wykonane były z ceownika (długość elementu 1223 mm, waga 54,30 kg) ze stali konstrukcyjnej. Ponadto wykręcono 132 szt. śrub mocujących poprzecznice — poinformował Powiatowy Zarząd Dróg w Ciechanowie.

 

Konieczne będzie wykonanie szczegółowej ekspertyzy stwierdzającej czy poddany obciążeniom most, pozbawiony elementów konstrukcyjnych, uległ poważniejszym uszkodzeniom. Ekspertyza zostanie zlecona w trybie natychmiastowym.

PZD w Ciechanowie podejmuje pilnie wszelkie działania, aby jak najszybciej most przywrócić do eksploatacji.

 

 

M.Jabłońska

Sprawdź również
guest
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Alina
Alina
27 dni temu

Szukać na skupach złomu. A w ogóle dla złodziei są za małe kary

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
27 dni temu

Gdzie my kurde żyjemy?

Arkadiusz
Arkadiusz
27 dni temu

Zlodzieji będzie więcej bo złom drogi jest, kradną co popadnie, trzeba zgłaszać podejrzanych ludzi, nawet jak się kręcą w okolicy to nie bez powodu, obserwują teren czy może jest jakiś złom gdzie ktoś zmarł czy gdzie indziej. Pomożemy policji to będzie bezpieczniej i złodzieje będą się bać kraść

myto
myto
27 dni temu

Czy to ten nowy most?