Zdemontowali i ukradli elementy mostu w Obrębie. Sprawę wyjaśnia policja

Na wstępie pragniemy uspokoić, że świeżo zmodernizowana przeprawa w Obrębie pod Przasnyszem, pozostała nietknięta. Mniej szczęścia miał most w Obrębie w powiecie ciechanowskim. Łupem złodziei padły elementy konstrukcyjne o wadze ponad 1000 kg, co wyłączyło przeprawę z użytkowania.

 

19.04.2022 r. dokonano kradzieży elementów konstrukcji mostu w miejscowości Obrąb w powiecie ciechanowskim, co spowodowało wyłączenie go z eksploatacji i wyznaczenie objazdów. Postępowanie wyjaśniające w tej sprawie prowadzi KPP w Ciechanowie.

– Po wstępnych oględzinach stwierdzono, że skradziono 22 szt. (z 36 szt.) poprzecznic pośrednich. Poprzecznice wykonane były z ceownika (długość elementu 1223 mm, waga 54,30 kg) ze stali konstrukcyjnej. Ponadto wykręcono 132 szt. śrub mocujących poprzecznice — poinformował Powiatowy Zarząd Dróg w Ciechanowie.

 

Konieczne będzie wykonanie szczegółowej ekspertyzy stwierdzającej czy poddany obciążeniom most, pozbawiony elementów konstrukcyjnych, uległ poważniejszym uszkodzeniom. Ekspertyza zostanie zlecona w trybie natychmiastowym.

PZD w Ciechanowie podejmuje pilnie wszelkie działania, aby jak najszybciej most przywrócić do eksploatacji.

 

 

M.Jabłońska

Sprawdź również
guest
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Alina
Alina
7 miesięcy temu

Szukać na skupach złomu. A w ogóle dla złodziei są za małe kary

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
7 miesięcy temu

Gdzie my kurde żyjemy?

Arkadiusz
Arkadiusz
7 miesięcy temu

Zlodzieji będzie więcej bo złom drogi jest, kradną co popadnie, trzeba zgłaszać podejrzanych ludzi, nawet jak się kręcą w okolicy to nie bez powodu, obserwują teren czy może jest jakiś złom gdzie ktoś zmarł czy gdzie indziej. Pomożemy policji to będzie bezpieczniej i złodzieje będą się bać kraść

myto
myto
7 miesięcy temu

Czy to ten nowy most?