Zbiórka na zakup wózka inwalidzkiego dla Adama Żmijewskiego zakończona sukcesem

W piątek, 3 czerwca sukcesem zakończyła się zbiórka na zakup wózka inwalidzkiego dla Adama Żmijewskiego. Uzbierano brakujące 10 tys. złotych.

 

Pod koniec kwietnia ruszyła zbiórka na zakup wózka inwalidzkiego dla mieszkańca Jednorożca, Adama Żmijewskiego. Chłopak urodził się z rozszczepem kręgosłupa i wodogłowiem. Pomimo bezwładu kończyn dolnych postanowił nie poddawać się chorobie. Jest zawsze uśmiechnięty i gotowy do działania. Jego hobby to pirografia, czyli wypalanie obrazów i kształtów w drewnie oraz uprawianie biegów ulicznych. Tę drugą pasję realizuje w stowarzyszeniu „Jednorożec robi co może”.

 

Adam choć od urodzenia jest zdany na wózek inwalidzki i wymaga dodatkowej opieki, stara się z całych sił być niezależny. Dążenie do samodzielności Adamowi ułatwi posiadanie profesjonalnego wózka inwalidzkiego, który posłuży mu przez kolejne lata. Dzięki niemu będzie mógł uczestniczyć w zawodach biegowych oraz konkurować z innymi zawodnikami i do mety docierać jeszcze szybciej.

Koszt zakupu wózka to ponad 16 tys. zł, jednak część środków pokryje dofinansowanie z NFZ oraz PFRONu. Do uzbierania brakowało 10 tysięcy złotych. W piątek, 3 czerwca, dzięki ludziom dobrej woli, cel został osiągnięty.

 

j.b.

Sprawdź również
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments