Zbiórka na defibrylator zakończona. Z urządzenia będą mogli korzystać zarówno podopieczni DPS, jak również mieszkańcy

W Domu Pomocy Społecznej przy ul. Rudej w Przasnyszu pojawi się defibrylator. Skorzystać będą mogli i podopieczni, i okoliczni mieszkańcy.

 

– Wielkie dzięki dla każdej osoby, która wsparła naszą wspólną z Warsztatem Terapii Zajęciowej przy DPS w Przasnyszu oraz Powiatem Przasnyskim akcję zakupu defibrylatora dla społeczności lokalnej, zamieszkałej w obrębie Domu Pomocy Społecznej przy ulicy Rudej oraz podopiecznych, przebywających w tej instytucji – poinformowało Stowarzyszenie Arena Dobra.

Urządzenie będzie znajdowało się w dyżurce DPS przy ulicy Rudej i będzie ogólnodostępne dla każdego przasnyszanina.

 

Organizatorom udało się zebrać 8 tys. złotych. Zbiórkę zakończono dzięki dwóm większym wpłatom darczyńców.

 

 

ren

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
5 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Monika
Monika
10 miesięcy temu

Cała ta akcja była żenująca, najpierw idzie się do Pana Starosty, a nie na własną rękę organizuje takie zbiórki, no ale czego nie robi się dla lansu i dyskredytacji władz powiatowych.
Niech to będzie nauczka na przyszłość.
Na szczęście dzięki zachowaniu Pana Starosty udało się wyjść z tego z twarzą. Brawo!

myto
myto
10 miesięcy temu
Reply to  Monika

Przywódca areny tak zdecydował , łapie punkty chce być drugim Owsiakiem 🙂

Wyborca
Wyborca
10 miesięcy temu

Żeby publiczna instytucja czy tam instytucja opłacana z publicznych pieniędzy musiała żebrać o defibrylator z pieniędzy mieszkańców to po prostu kiepski żart.

Mieszkaniec
Mieszkaniec
10 miesięcy temu

Zbiórkę można założyć na co się chce. I wpłacając też wspierać kogo czy co się chce. Finał cudowny. Sprzęt będzie w zasięgu i gdy zajdzie potrzeba może komuś pomóc. I po co te darme gadki. Więcej optymizmu ludzie, bo się sami nakręcacie. Ale tak już od wieków było i jest, że najwięcej gadają Ci co nie robią nic.

Bartosz Gnojewski
Bartosz Gnojewski
10 miesięcy temu

Szanowni Przasnyszanie Nasze Stowarzyszenie Arena Dobra nigdy nie podejmuje decyzji o włączeniu się w zbiórkę bez uzgodnień z jej autorami i pomysłodawcami Tak było także w tym przypadku Inicjatywa była autorstwem pracowników DPS, także dyrekcji ośrodka. Nikt nie podjął indywidualnie decyzji o zbiórce na defibrylator, a była ona wspólną decyzją osób związanych ze środowiskiem DPS. Dla nas prośba o ratowanie ludzkiego życia jest kwestią nadrzędną i nigdy nie będziemy patrzeć na poprawność polityczną czy instytucjonalną Nas interesują efekty pomocy ludziom! Co do kwestii Jurka Owsiaka Miałem już ksywę „matka Teresa”, „Ochojska „ ale Owsiaka póki co jeszcze nie 😜 Każdy… Czytaj więcej »