Zbiórka darów dla Klasztoru Mniszek Kapucynek w Przasnyszu

Przedstawiciele nowo powołanej grupy „Lokalni Pomagają” we współpracy ze Szkołą Podstawową im. Św. Stanisława Kostki w Rostkowie organizują zbiórkę darów na rzecz przasnyskich Mateczek. Do 20 grudnia 2022 r. można przekazywać artykuły spożywcze oraz środki czystości.

 

Lokalni Pomagają to nowopowstałe stowarzyszenie, w skład którego weszli pracownicy Starostwa i jednostek podległych Powiatowi Przasnyskiemu. Jego członkowie we współpracy ze Szkołą Podstawową im. Św. Stanisława Kostki w Rostkowie właśnie organizują pierwszą większą akcję. Chcą pomóc przasnyskim Mateczkom przetrwać zimę.

– Nadchodzi zima, a koszty życia, energii oraz koniecznego do ogrzania budynku opału drastycznie wzrosły – informuje Starostwo Powiatowe.

 

Na rzecz Mateczek można przekazać artykuły spożywcze oraz środki czystości. Pojemnik, w którym można umieścić artykuły o długim terminie przydatności (konserwy, mąki, kasze i inne suche produkty, mleko w kartonach, cukier, olej, herbatę itp.), a także artykuły higieniczne i środki czystości stoi przy punkcie informacyjnym Starostwa Powiatowego w Przasnyszu.

– Zbiórka będzie kontynuowana do 20 grudnia, a wszystkie zgromadzone dary zostaną przekazane przasnyskim siostrom Klaryskom Kapucynkom, pomagając im przetrwać najtrudniejsze, zimowe miesiące. Przed nadchodzącymi świętami Bożego Narodzenia pamiętajmy o trwających w modlitwie i wierze Mniszkach, które każdego dnia wspominają Chrystusowi o naszych troskach – podaje starostwo.

 

ren

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
11 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Adaś
Adaś
1 rok temu

One sobie świetnie radzą

Wega
Wega
1 rok temu
Reply to  Adaś

Nie tak świetnie, często nie mają za co kupić jedzenia nie mówiąc o opale na zimę. Jeśli nie chcesz pomóc to nie pisz głupot

Przasnyszanka
Przasnyszanka
1 rok temu
Reply to  Adaś

A widziałeś? Rewelacji tam nie ma…

+++
+++
1 rok temu

Ars vivendi docet artem moriendi.

Ola
Ola
1 rok temu
Reply to  +++

wiesz chociaż co znaczą te słowa?

+++
+++
1 rok temu
Reply to  Ola

Bardzo dobrze.

Dustin
Dustin
1 rok temu

Pan rydzyk niech dosypie ze swojego bogactwa

Ola
Ola
1 rok temu

czemu ludzie są tacy złośliwi? nie chcesz, nie dawaj i nie komentuj. Pomóc komuś w potrzebie nie jest niczym złym, zwłaszcza, że siostry służą pomocą każdemu kto się do nich zwróci i to bezinteresownie. Nie mają „cennika” za posługę.

***** ***
***** ***
1 rok temu
Reply to  Ola

Takie życie , to ich wybór.

Anna
Anna
1 rok temu

To dzięki siostrom mamy to co mamy.Siostry to nasza rodzina.One się za nas modlą i wszelkie łaski od Boga wypraszają dla nas wszystkich.My wiele razy zapominamy o tym .One stoją zawsze na straży u bram do domu Bożego.

Konowal
Konowal
1 rok temu

a mnie to cieszy. W końcu zostanie przełamany monopol pewnej instytucji na fotki z siostrami. A wiadomo im większa konkurencja tym lepszy efekt.