Zbigniew S. usłyszał zarzuty. Jest podejrzany o wyłudzenie nieruchomości w okolicach Przasnysza

Zbigniew S. został dziś przesłuchany w Prokuraturze Regionalnej, która przedstawiła mu zarzuty.  Kontrowersyjny biznesmen, działacz społeczny i polityczny jest podejrzany o wyłudzenie od zadłużonego małżeństwa nieruchomości w okolicach Przasnysza i Ostrołęki. Zbigniew S. nie przyznaje się do winy.

 

Jak przekazał PAP rzecznik Prokuratury Regionalnej w Warszawie, prok. Marcin Saduś, podejrzanemu został przedstawiony zarzut dokonania oszustwa co do mienia wielkiej wartości – czterech nieruchomości wartych około 5,5 mln złotych.

Z ustaleń prokuratury wynika, że na przełomie 2010 i 2011 r. małżeństwo P. wystawiło na sprzedaż posiadane nieruchomości w okolicach Ostrołęki i Przasnysza. Para prowadziła działalność gospodarczą opartą na sprzedaży paliwa i gazu, ale była zadłużona, a sprzedaż działek miała być dla nich szansą na poprawę sytuacji.

Nabywca za działki warte ponad 5,5 mln złotych wpłacił w dniu zakupu 50 tys. zł gotówką. 7 stycznia 2011 r. w kancelarii notarialnej w Warszawie Zbigniew S. podpisał zobowiązanie do przejęcia długów o łącznej wysokości 3 mln 331 tys. 405 zł i uregulowanie ich w zamian za przeniesienie na rzecz należącej i zarządzanej przez niego spółki nieruchomości w okolicach Przasnysza i Ostrołęki.

Zdaniem prokuratury, Zbigniew S. świadomie wprowadził małżeństwo w błąd, wiedząc, że podpisane przez niego oświadczenie nie jest skuteczne bez zgody m.in. banku.

Podejrzany nie przyznał się do stawianych mu zarzutów i skorzystał z przysługującego mu prawa do odmowy składania wyjaśnień.

Postępowanie przeciwko Zbigniewowi S zostało wznowione w 2019 r. Wcześniej, w 2013 r. prokurator umorzył je z uwagi na brak wystarczających dowodów, które pozwalałyby na przedstawienie zarzutów.

Jak dowiedziała się PAP, notariusz, który pośredniczył w transakcji pomiędzy Zbigniewem S małżeństwem, ma w tej sprawie status świadka.

 

M. Jabłońska


 

guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
11 dni temu

To ten co tak chwalił przasnyskie pączki?

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
11 dni temu

Sprzed.

???
???
6 dni temu

zbysiu