Zbierają nakrętki plastikowe dla Zosi cierpiącej na bardzo rzadką chorobę

Wolontariusze skupieni wokół grupy WolonWariaci apelują o pomoc Zosi z gminy Wielbark, która cierpi na bardzo rzadką chorobę – hipermineralizację wapnia.

 

„Zakręcona akcja dla Zosi” – pod takim hasłem wystartowała zbiórka plastikowych korków dla Zosi cierpiącej na hiperminieralizację wapnia.

– Zbieramy nakrętki od napoi, mleka, kaw rozpuszczalnych i wszystkie plastikowe. Potrzebne są dla córki naszego kolegi, cierpiącej na bardzo rzadką chorobę, której leczenie jest długie – informują WolonWariaci.

Zosia jest mieszkanką Wesołowa (gmina Wielbark). Ma 8 lat i cierpi na hipermineralizację wapnia, która atakuje głównie szczękę i uzębienie. Nieleczona może jednak zaatakować układ kostny. Dziewczynka ma regularne wizyty w klinice stomatologii. Koszt każdej z wizyt to od 2 do 4 tysięcy złotych. – Lekarze zapowiedzieli, że leczenie będzie długie i kosztowne – czytamy.

 

Korki dla Zosi można zostawić w sercu przy świetlicy KGW Przysowy, sercu przy gminie w Jednorożcu, OSP Chorzele, Połoń 40, sercu przy remizie w Budkach, Miejskim Zespole Opieki nad Dziećmi w Chorzelach, Raszujka 30, TechBud Dachy Chorzele, sklepie w Łazie, sklepie w Pruskołęce, Bel Polska, Przedszkolu Samorządowym w Chorzelach.

 

 

ren

Sprawdź również
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments